Ciasto parzone - przepisy na ciastka i wypieki | Przepisy.pl pixel

Przepisy na Ciasta parzone

4 przepisy

Filtrowanie i sortowanie
Zamknij filtr
Filtrowanie:Sortowanie:

Filtrowanie: wyczyść filtry

Sortowanie:

logo przepisy.pl

Ciekawostki i porady

Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?

Czytaj więcej

Chcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.

Czytaj więcej

przepisy.pl - Ciasta parzoneCiasta parzone

Przyrządzisz z niego eklerki, ptysie oraz karpatkę. Mowa o cieście parzonym, idealnym do nadziewania za pomocą różnego rodzaju kremów. Jego nazwa pochodzi od sposobu przyrządzenia. Gotuje się je z dodatkiem wody. Po upieczeniu prezentuje się bardzo efektownie. Niektórzy uważają, że jest trudne w przygotowaniu, jednak w rzeczywistości zrobisz je w kilku prostych krokach. Zagotuj wodę z Kasią, a następnie dodaj mąkę zmieszaną z proszkiem do pieczenia. Sprawdzi się mąka tortowa, ale z powodzeniem zastąpisz ją każdą inną pszenną, np. krupczatką, poznańską czy wrocławską. Mieszaj na niewielkim ogniu do czasu, aż składniki stworzą gładką, zwartą masę i będą z łatwością odchodziły do garnka. Przestudź je i powoli wbijaj jajka, ciągle miksując. Ciasto jest gotowe. Upiecz z niego dwa blaty do karpatki. Jeśli wolisz drobne ciasteczka, za pomocą łyżki lub rękawa cukierniczego, nadaj mi wybrany przez siebie kształt. Mogą to być okrągłe ptysie lub bardzo drobne profiterolki, czyli ich francuska odmiana. Piecz je aż wyrosną i zarumienią się. Po wystudzeniu będą w środku twarde, idealne do nadziewania. Ciasto parzone łatwo formować w dowolny sposób. Przygotuj z niego np. delikatne łabędzie. Obok kulek z ciasta, które posłużą za korpusy, upiecz kawałki ciasta w kształcie szyjek, które później wbijesz do ciasta. Klasycznym nadzieniem do tego typu wypieków jest krem waniliowy, budyniowy lub krem patissiere. Wypróbuj także innych smaków, np. karmelowego, czekoladowego lub bitej śmietany. Jeśli chcesz, żeby lepiej się trzymała, ubij ją z dodatkiem żelatyny. Gotowe wypieki polej gorzką czekoladą albo polewą kajmakową i posyp orzechami. Spróbuj ich również w wersji owocowej. Do kremu dodaj np. maliny, borówki albo kawałki truskawek, wierzch polej musem. Ciasto parzone nadaje się także do smażenia. Uformuj z niego kulki i smaż w całości na głębokim tłuszczu do uzyskania złocistego koloru. Masz ochotę na delikatne ciasto z gęstym kremem? Zobacz nasze przepisy i sprawdź, który z nich spodoba Ci się najbardziej!