Przepisy na karpia
60 przepisów
Filtrowanie: wyczyść filtry
Sortowanie:
Ciekawostki i porady
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcej
Karp
Niekwestionowany król wigilijnego stołu. Karp smażony w panierce, podawany w galarecie lub po żydowsku w wielu domach jest punktem obowiązkowym świątecznej kolacji. Karpia warto jednak jeść nie tylko przy okazji świąt Bożego Narodzenia. Wbrew pozorom jest bardzo wdzięczną rybą, która pasuje zarówno do codziennych posiłków, jak i eleganckich bankietów. Nie wierzycie? Poznajcie nasze sposoby na wprowadzenie karpia do menu. Nie pożałujecie!
Dla kogo?
Lubicie trzymać się starych, sprawdzonych przepisów? Najprostszym dodatkiem do karpia będzie panierka na bazie mąki, bułki tartej i jajek – bez zbędnych komplikacji. Karp faszerowany lub oblany masłem także całkowicie spełni Wasze oczekiwania. Jeśli macie ochotę na odmianę i małą rewolucję w kuchni, nie rezygnujcie z karpia. Zmieńcie tylko dodatki! Fantastycznie prezentuje się karp pieczony w pomarańczach oraz ryba z bakaliami.
Na jaką okazję?
Dobrze przygotowany karp może zamienić najzwyklejszy posiłek w odświętną biesiadę. Zupa rybna, w której główną rolę zagra właśnie ta ryba, smakuje znakomicie niezależnie od daty. Rybę możecie podawać w pikantnym sosie lub w formie roladek. Do karpia będziecie wracać z ochotą nie tylko w grudniu i nie tylko przy akompaniamencie świątecznych piosenek.
Czy wiesz, że?
Niektórzy podchodzą do karpia z rezerwą, tłumacząc to nie do końca przyjemnym zapachem. Jako zaprawieni w bojach kucharze poradzicie sobie z tą przeszkodą. Rybę należy szczelnie obłożyć plastrami cebuli i pozostawić na co najmniej 3-4 godziny. Innym sposobem jest zanurzenie jej w mleku lub obfite skropienie sokiem z cytryny. Tak przygotowanego karpia można odstawić do lodówki nawet na całą noc. Już nic nie zakłóci znakomitego smaku ryby.
Dla urozmaicenia:
Nie tylko karp w galarecie nadaje się do podania w charakterze zimnej przekąski. Koniecznie spróbujcie gotowanej ryby na sposób wschodni, przyrządzonej wraz z goździkami, rodzynkami i piernikiem. Palce lizać!