Przepisy na pstrąga
41 przepisów
Filtrowanie: wyczyść filtry
Sortowanie:
Ciekawostki i porady
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcej
Pstrąg
Przygotowywanie znakomitych potraw z pstrąga ma w Polsce kilkusetletnią tradycję. Najwyższa pora przypomnieć sobie starodawne przepisy i dopasować je do własnych upodobań. Pstrąg to ryba wyjątkowa – mięso zachwyca delikatnością i słodkawym smakiem. Jego przyrządzenie pozostawia kucharzom dużą swobodę. Znajdźcie dla niego miejsce na ruszcie w czasie letniego grillowania, a gdy aura nie sprzyja, rozgrzejcie piekarniki albo patelnie. Podobno ryby głosu nie mają – po uczcie z pstrągiem w roli głównej też zaniemówicie z wrażenia.
Dla kogo?
W kuchni czujecie się jak ryba w wodzie? Zatem wyczarowanie kapitalnych rybnych dań nie będzie stanowiło dla Was problemu. Dopiero zaczynacie naukę gotowania? W tym przypadku też postawcie na pstrąga. Nie wymaga dużej uwagi i skomplikowanych manewrów.
Na jaką okazję?
Pomimo tego, że w przeszłości ryby uznawano za produkty postne, goszczące najczęściej na stołach najbiedniejszych, współcześnie śmiało można uznać je za wyjątkowy frykas. O ile po tuńczyka i łososia sięga się coraz częściej bez szczególnej okazji, o tyle pstrąg uświetni każdy świąteczny stół. Bardzo dobrze znosi gotowanie, więc na przystawkę podajcie zupę rybną. Idźcie za ciosem, przygotowując danie główne. Pieczony pstrąg z dodatkami (np. kaparami, migdałami, szparagami) olśni wszystkich zebranych przy stole.
Czy wiesz, że?
Nie trzeba być zapalonym wędkarzem, by móc cieszyć się smakiem pstrąga. Bez problemu znajdziecie go w sklepach rybnych. Podczas zakupów kierujcie się kilkoma wytycznymi. Ryba powinna mieć błyszczące łuski o niebieskawym, ewentualnie zielonkawym odcieniu. Intensywnie czerwone skrzela oraz błyszczące oczy to znaki, dzięki którym wiadomo, że pstrąga warto wziąć ze sobą do domu.
Dla urozmaicenia:
Do tej pory nie próbowaliście faszerowanego pstrąga? Czas to zmienić! Współgra on z większością dodatków. Kierując się najbardziej klasycznymi recepturami, nadzienie do ryby skomponujcie z selera, korzenia i natki pietruszki oraz marchewki. Fantastycznie smakuje z ziołowym masłem. Pstrąga można zapiekać z grzybami, porem, suszonymi pomidorami. To dopiero początek rybnej przygody!