Dania i potrawy z boczniaków | Przepisy.pl pixel

Przepisy na dania i potrawy z boczniaków

29 przepisów

Filtrowanie i sortowanie
Zamknij filtr
Filtrowanie:Sortowanie:

Filtrowanie: wyczyść filtry

Sortowanie:

logo przepisy.pl

Ciekawostki i porady

Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?

Czytaj więcej

Chcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.

Czytaj więcej

przepisy.pl - BoczniakiBoczniaki

Delikatny smak i aromat oraz przyjemna, chrupka konsystencja – to muszą być boczniaki! Choć coraz łatwiej znaleźć je w sklepach, dla niektórych kucharzy nadal zagadką pozostaje ich zastosowanie kulinarne. Tymczasem są to grzyby bardzo uniwersalne, którymi można zastępować w przepisach inne, bardziej znane gatunki. Boczniaki znakomicie komponują się z wieloma różnorodnymi składnikami, więc nieprędko będziecie chcieli wychodzić z kuchni i jadalni.

Dla kogo?

Miejscem ich pochodzenia jest Azja, lecz boczniaki świetnie odnajdują się w bardziej swojskich recepturach. Gęste sosy i gulasze z boczniakami zyskują nowy, pyszny element, nie zatracając swojego tradycyjnego charakteru. Świetny produkt, gdy chcecie połączyć kulinarną nowinkę z dobrze znanymi przepisami.

Na jaką okazję?

Boczniaki są idealne, gdy potrzeba w kuchni odmiany. Wiedzieliście, że panierowane mogą zastąpić nawet kotleta schabowego? Równie smacznie prezentują się jako farsz w burgerze albo baza wegetariańskich flaczków. Ich gotowanie, duszenie lub smażenie nie zajmują dużo czasu, więc boczniaki okazują się niezastąpione podczas przygotowywania obiadu w tempie ekspresowym.

Czy wiesz, że?

Pełna nazwa grzyba to boczniak ostrygowaty. Wynika ona z charakterystycznego kształtu grzybowego kapelusza, przypominającego muszlę ostrygi. Jego średnica może osiągać wielkość nawet 25 centymetrów. Inne określenia, pod którymi wstępuje ten smaczny grzyb, to przyuszek ostrygowaty, bocznotrzonowiec ostrygokształtny, bedłka ostrygowata.

Dla urozmaicenia:

Boczniaki nadają się do gotowania, smażenia, duszenia, zamrażania, suszenia i marynowana. Trzy ostatnie manewry pozwalają na zachowanie ich wyśmienitego smaku na dłużej. Boczniaki bardzo dobrze łączą się z grzybami znanymi z polskich lasów, np. podgrzybkami i borowikami.