Przepisy na Kasza jęczmienna
42 przepisy
Filtrowanie: wyczyść filtry
Sortowanie:
Ciekawostki i porady
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcej
Kasza jęczmienna
Jeśli krupnik, to koniecznie z kaszą jęczmienną! Takie jest główne skojarzenie z tym smacznym produktem. Co jeszcze można przygotować z kaszą jęczmienną? Tu zaczynają się schody, wielu kucharzy nie znajduje dla niej bowiem szerszego zastosowania. Dlatego przychodzimy z pomocą, ponieważ na brak pomysłów nie możemy narzekać. Kasza jęczmienna odgrywała ważną rolę w babcinych kuchniach, ale i współcześnie poradzi sobie z wymaganiami wybrednych degustatorów.
Dla kogo?
Amatorzy gęstych, rozgrzewających zup powinni być z kaszą jęczmienną dobrze zaznajomieni. Krupnik sprawdza się świetnie w czasie chłodnych dni i wieczorów. Wiedzieliście, że równie dobrze można zastąpić go zupą pieczarkową z kaszą? Pasuje nawet od ogórkowej i barszczu czerwonego! Podejrzewamy, że trudno będzie oderwać się od kolejnych apetycznych eksperymentów z zupami z dodatkiem kaszy jęczmiennej.
Na jaką okazję?
Do krupniku wiele osób ma sentyment, ponieważ kojarzy go z domową kuchnią. Dzięki kaszy jęczmiennej łatwo będzie przywołać tę atmosferę. Nie warto jednak zamykać się na nieco mniej oczywiste kombinacje. Kasza jęczmienna może smakować naprawdę egzotycznie, o ile podacie ją w formie sałatki z awokado i mango. Orzechy włoskie sprawiają, że staje się jeszcze bardziej elegancka. Niech na przyjęciach w strojach wieczorowych nie zabraknie swojskiej kaszy jęczmiennej w nowoczesnym wydaniu.
Czy wiesz, że?
Kaszę jęczmienną można ugotować w wodzie lub bulionie. Istotne okazują się proporcje. Jeśli chcecie uzyskać sypką konsystencję, na 1 porcję suchej kaszy jęczmiennej powinny przypadać 2 porcje płynu. Jeśli wolicie uzyskać gęstą kaszę, przypominającą kleik, konieczne będzie zwiększenie ilości wody do 3–3,5 porcji.
Dla urozmaicenia:
Co prawda kaszy jęczmiennej raczej nie podaje się solo, a z dodatkami, lecz przyprawy są w jej przypadku bardzo ważne. Fenomenalnie współgra z liściem laurowym i kurkumą. Pasują do niej też czosnek, curry i oregano.