Przepisy z parówkami
69 przepisów
Filtrowanie: wyczyść filtry
Sortowanie:
Ciekawostki i porady
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcej
Parówki
Parówki wzbudzają mieszane uczucia – jedni je uwielbiają, drudzy omijają szerokim łukiem ze względu na wątpliwości dotyczące tego, co się w nich znajduje. Nie warto jednak wpadać w panikę. Na rynku są dostępne produkty o wysokiej zawartości mięsa, więc zamiast od razu rezygnować z parówek, dużo rozsądniej jest poświęcić chwilę na przestudiowanie ich składu. Jak w przypadku większości artykułów spożywczych – im krótszy, tym lepiej, a z parówek można wyczarować naprawdę apetyczne przekąski.
Dla kogo?
Dociekliwi kucharze z łatwością znajdą produkt, który spełnia ich oczekiwania pod względem składu i smaku. Z parówkami przygotowywanie posiłków stanie się o wiele prostsze – gotowane w wodzie są sposobem na szybkie i ciepłe danie. Potraktujcie je jednak z większą dozą finezji. Domowe hot dogi, w których nie zabraknie warzywnych dodatków, prezentują się dużo bardziej atrakcyjnie. Mogą być świetnym sposobem na uzupełnienie warzywnego leczo lub sałatki. Choć uznawane za pospolity produkt, parówki stanowią ciekawe wyzwanie kulinarne.
Na jaką okazję?
Parówki zapiekane w cieście francuskim to ekspresowa i smaczna przekąska. Przepis przydatny, zwłaszcza gdy goście zapowiedzieli się z wizytą w ostatniej chwili. Dzięki parówkom nie przywitacie ich z pustymi rękami i stołami. Szaszłyki i koreczki z parówek z odpowiednimi dodatkami są bardzo pomysłowym starterem. Jesteście fanami zup? Kilka prostych składników, w tym parówki, wystarczy, by przygotować danie obiadowe albo gorącą kolację.
Czy wiesz, że?
Uznaje się, że pierwsze parówki powstały pod koniec XV wieku. Jako ich ojczyznę wskazuje się Frankfurt nad Menem, co wyjaśnia nazywanie cienkich kiełbasek mianem frankfurterek.
Dla urozmaicenia:
Parówki wykorzystuje się w kuchniach wielu krajów. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych parówkowych specjałów jest amerykański corn dog. To parówka w cieście kukurydzianym smażona w gorącym oleju. Często serwowana na drewnianym patyczku.