Przepisy z serem camembert
31 przepisów
Filtrowanie: wyczyść filtry
Sortowanie:
Ciekawostki i porady
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcej
Camembert
Na widok tego sera wielu smakoszów uśmiecha się bardzo szeroko. Prosto z Normandii na stoły przybywa camembert – prawdopodobnie najsłynniejszy ser kojarzony z Francją i… elegancją! Wystarczy zaledwie kilka kawałków, by nadać szlachetności grzankom, zupom oraz dipom. Miękka i sprężysta konsystencja camemberta sprawiają, że fantastycznie prezentuje się zarówno na desce serów, jak i pod postacią koreczków. Jego smak trudno pomylić z jakimkolwiek innym produktem.
Dla kogo?
W kuchni najlepsze są świeże artykuły, a pleśń to zwykle jednoznaczny sygnał wskazujący na to, że żywność nie nadaje się już do jedzenia. Sery pleśniowe są wyjątkiem! Ich pleśń nie tylko nie jest szkodliwa, ale przede wszystkim wpływa na niepowtarzalne walory smakowe. W przypadku camemberta pleśń tworzy miękką skórkę, dzięki której staje się produktem idealnym dla wszystkich, którzy do tej pory sceptycznie podchodzili do tego rodzaju przysmaków.
Na jaką okazję?
Camembert pokrojony na kawałki w kształcie trójkątów wygląda bardzo apetycznie – nie trzeba nic dodawać, więc to jeden ze sprawdzonych pomysłów na ekspresową przekąskę. W sam raz, gdy macie poślizg czasowy w trakcie organizowania przyjęcia. Jeśli jednak zapas czasu jest spory, camembert warto panierować – będzie cudownie chrupiący. Na co dzień świetnie pasuje do świeżego pieczywa i sałatek. Dodany do zupy albo sosu wpłynie pierwszorzędnie na kremową, gęstą konsystencję dania.
Czy wiesz, że?
By odkryć pełnię smaku camemberta, należy wyjąć go z lodówki na około godzinę przed podaniem. Czas spędzony w temperaturze pokojowej pozwoli serowi uwolnić niezrównany aromat.
Dla urozmaicenia:
Aksamitny i łagodny w smaku serowy miąższ camemberta znakomicie komponuje się z bardziej intensywnymi produktami. Łączcie go z kaparami, oliwkami, ostrymi papryczkami, orzechami. Owocowe kombinacje z jeżynami i figami też są wskazane.