Przepisy na Ciasta bezglutenowe
13 przepisów
Filtrowanie: wyczyść filtry
Sortowanie:
Przepisy (13) 
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
średnie
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
Ciekawostki i porady
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcej
Ciasta bezglutenowe
Niektóre wypieki nie zawierają glutenu w sposób naturalny, np. serniki bez spodu czy bezy. Kiedy jednak masz ochotę na klasyczne mączne ciasto w wersji bezglutenowej, użyj odpowiedniego gatunku mąki. Najlepiej sprawdzą się mieszanki różnych odmian. Dlaczego? Np. mąka ryżowa, bardzo neutralna w smaku, ma małe właściwości wiążące. Nie będzie spajała ciasta w wystarczający sposób. Dlatego dobrze jest połączyć ją z mąką ziemniaczaną, która dzięki zawartości skrobi nada ciastu odpowiedniej konsystencji. Z kolei mąka z ciecierzycy sklei ciasto lepiej, ale posiada charakterystyczny posmak. Złagodzisz go mąką ryżową lub amarantusową. Bezglutenowe będą także wszelkie mąki orzechowe. To nic innego jak zmielone bardzo drobno orzechy np. laskowe lub migdały. Świetnie sprawdzą się w ciastach czekoladowych, jabłkowych czy biszkoptach. Wypróbuj przepis na ciasto marchewkowe, przygotowane z użyciem mąki orzechowej oraz ryżowej i skrobi kukurydzianej. Smak mielonych migdałów bardzo dobrze pasuje do lekkiej słodyczy marchewki. Nie masz mąki bezglutenowej? Odpowiedniej konsystencji nadać możesz im dzięki na przykład fasoli – będzie ona niewyczuwalna w smaku. Nadaje się zwłaszcza do ciast czekoladowych. Upiecz z niej tort z sernikowym nadzieniem. Wykorzystaj także kleik ryżowy, z którego przyrządzisz niewielkie bułeczki. Posyp je cynamonem albo wiórkami kokosowymi. Szukasz przepisu na bezglutenowy spód do ciasta? Wykorzystaj pastę z suszonych daktyli, moreli i orzechów – namocz wszystkie składniki, odsącz i zmiksuj, dodając kakao. Otrzymasz słodką i mocno zwartą podstawę do sernika. Jeśli chcesz mieć pewność, że ciasto z mąką bezglutenową się uda, dodaj do niego nieco gumy ksantanowej, która je zespoli. Piekąc ciasto, pamiętaj też o odpowiednim proszku do pieczenia – jego zwyczajna wersja zawiera gluten. Wśród naszych przepisów znajdziesz mnóstwo inspiracji na ciasta bezglutenowe. Owocowe, z kremem, czekoladowe, kruche – wybierz coś dla siebie i upiecz na najbliższą okazję! Życzymy smacznego.