
Składniki
ciasto:
150 gramów
50 gramów
70 gramów
120 gramów
1 sztuka
140 gramów
1 sztuka
1 łyżka
farsz jabłkowy:
1.4 kilograma
1 szczypta
2 łyżki
1 łyżka
80 gramów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Mąkę jaglaną, ziemniaczaną i ryżową przesiej na stolnice. Dodaj cukier puder, ziarna z rozkrojonej laski wanilii, pokrojone zimne masło oraz jajko i łyżkę wody. Szybko zagnieć do połączenia składników.

Krok 2
Ciasto podziel na dwie części. Jedną porcją ciasta wyłóż dno formy tortowej wyłożonej papierem do pieczenia i odstaw na minimum pół godziny do lodówki. Drugą porcję ciasta wstaw do zamrażarki.

Krok 3
Jabłka umyj, obierz i pokrój w kostkę. Przełóż je do garnka i razem z cynamonem, wodą i cukrem, praż do momentu, aż część jabłek się rozpadnie.

Krok 4
Jabłka wyłóż na schłodzony spód.

Krok 5
Zamrożone ciasto zetrzyj na tarce na warstwę jabłek i obsyp pokruszonymi płatkami migdałowymi. Przygotowane ciasto piecz przez 40 minut w temperaturze 180 st. C.

- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Szarlotka bezglutenowa
Desery bezglutenowe coraz częściej goszczą na polskich stołach. Na ich popularność ma wpływ nie tylko fakt, że część osób powinna wystrzegać się glutenu, ale także oryginalny smak. Jeśli szukacie propozycji na nowoczesne ciasto, nawiązujące mimo wszystko do tradycyjnych receptur, spróbujcie naszego przepisu na szarlotkę bezglutenową. Przygotowywana jest z 4 rodzajów mąki, cukru pudru, wanilii, masła oraz jajek. Farsz natomiast to klasyczne połączenie jabłek i cynamonu, które z delikatnym spodem tworzą idealne zestawienie. Bezglutenowy placek z jabłkami ten z pewnością skradnie wasze kulinarne serca!
Dla kogo?
Szarlotka bezglutenowa jest deserem dla każdego, kto lubi odkrywać nowe smaki tradycyjnych ciast.
Na jaką okazję?
Jak na szarlotkę przystało – na każdą okazję! Kruche ciasto z jabłkami idealnie sprawdzi się na co dzień, ale także podczas domowych przyjęć czy świątecznych spotkań.
Czy wiesz, że?
Wśród dostępnych na rynku produktów bezglutenowych znajdziecie co najmniej kilka rodzajów mąki. Najpopularniejsze to: mąka jaglana, ryżowa, amarantusowa, migdałowa, kokosowa oraz z tapioki.
Dla urozmaicenia:
Do dekoracji bezglutenowej szarlotki możesz wykorzystać także rodzynki, którymi obsyp placek tuż po wyjęciu z piekarnika.