
Składniki
180 gramów
60 gramów
60 gramów
1 łyżeczka
4 łyżki
60 mililitrów
125 mililitrów
125 mililitrów
2 sztuki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Mąkę ryżową, ziemniaczaną i jaglaną przesiej do miski. Dodaj proszek do pieczenia i cukier puder – wymieszaj. Białka oddziel od żółtek i ubij na sztywną pianę.

Krok 2
Mleko, wodę, olej i żółtka połącz za pomocą miksera z wymieszanymi suchymi składnikami. Wmieszaj następnie delikatnie ubitą pianę z białek.

Krok 3
Odstaw przygotowaną masę na 15 minut.

Krok 4
Gofrownicę rozgrzej i posmaruj dokładnie olejem (by gofry się nie przykleiły). Na rozgrzaną gofrownicę nakładaj porcje ciasta i piecz przez kilka minut – do momentu aż gofry będą chrupiące i zarumienione. Podawaj z ulubionymi dodatkami (np. sezonowymi owocami).

- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Gofry bezglutenowe
Chrupiące z wierzchu i puszyste w środku – takie powinny być gofry idealne. Bez obaw, stosując dietę bezglutenową, nie musicie rezygnować z tego smakołyku. Grunt to znaleźć właściwe zamienniki dla niedozwolonych produktów. Jak głosi popularne powiedzenie: dla chcącego nic trudnego! Nasz przepis na gofry bezglutenowe potraktujcie jako w pełni legalną ściągę.
Dla kogo?
Gofry z mąki migdałowej będą smakować nie tylko osobom, które eliminują z diety produkty zbożowe. Receptura jest uniwersalna.
Na jaką okazję?
Słodkie śniadanie, deser czy podwieczorek? Tylko od Was zależy, o jakiej porze dnia podacie gofry bez glutenu, ale za to z porządną porcją różnorodnych dodatków.
Czy wiesz, że?
Precyzyjne określenie chwili narodzin gofrów w światowych kulinariach jest problematyczne. Pierwsze wersje smakołyku miały pojawiać się na belgijskich stołach już w X wieku, lecz receptura, która oficjalnie jest uważana za pierwowzór współczesnych gofrów, pochodzi z XVIII wieku.
Dla urozmaicenia:
Gofry bezglutenowe na mące migdałowej serwować można bez cukru w wersji wytrawnej, np. z twarogiem, kiełkami i wędzonym łososiem.