
Składniki
60 gramów
0.5 sztuki
0.25 sztuki
2 garść
0.25 łyżeczki
Przygotowanie krok po kroku
Wartości odżywcze
Krok 1
Soczewicę namocz i ugotuj. Odmierz odpowiednia ilość i ostudź.

Krok 2
Z połowy granata wyciągnij owoce. Wyłóż do miseczki.

Krok 3
Awokado pokrój w drobną kostkę, dodaj czosnek.

Krok 4
Wszystkie składniki wymieszaj. Dodaj przyprawy.


Dobra rada:
Dieta białkowa nie jest przeznaczona dla każdego, przed jej zastosowaniem skonsultuj się z lekarzem rodzinnym lub dietetykiem.
Przepisy w Waszym wykonaniu
Dzisiaj zabieramy się za grillowanie najszlachetniejszych kawałków wołowiny – steków. Jak je przygotować, jak sprawdzić stopień wysmażenia i czym się różni t-bone od rostbefu – o tym przeczytacie w moim nowym wpisie. Po pierwsze – steki grillujemy na dobrze rozgrzanym grillu, bez przykrycia. Wysoka temperatura sprawia, że białko na powierzchni mięsa szybko się ścina i zabezpiecza stek przed utratą soków.
Czytaj więcejW sezonie na świeże warzywa zastanawiacie się, jak przygotować białe szparagi, żeby cieszyć się ich wykwintnym smakiem i luksusowym charakterem? Sprawdźcie, jak przyrządzić białe szparagi, żeby rozpływały się w ustach.
Czytaj więcej
Sałatka z zielonej soczewicy
Pora na: Podwieczorek.
Większość osób dietę kojarzy z monotonnymi, powtarzalnymi daniami, które po pewnym czasie przestają już smakować. Aby uchronić się przed tym kulinarnym marazmem, skorzystajcie z naszej propozycji na wyjątkowy podwieczorek. W tej roli świetnie sprawdzi się sałatka z zielonej soczewicy, z dodatkiem słodkiego granata, awokado i rukoli. Brzmi pysznie? I tak też smakuje. Sałatkę cechuje różnorodność i łączenie smaków wytrawnych ze słodkimi. Wszystkie składniki doskonale się uzupełniają, tworząc kompozycję orzeźwiającą, lekką i nowoczesną!
Dla kogo?
Sałatka z zielonej soczewicy jest idealnym uzupełnieniem diety wysokobiałkowej. Przypadnie do gustu osobom ceniącym nie tylko wyjątkowy smak dań, ale także prostotę ich przygotowania.
Wiesz, co jesz!
Podwieczorek według naszego przepisu to 180,3 kcal, 8,5 g błonnika oraz 8 g białka.
Czy wiesz, że?
Historia uprawy granatów sięga kilku tysięcy lat. Dziś można spotkać je w klimacie suchym i gorącym. Zaskakująca jest jednak odporność rośliny na niską temperaturę. Według biologów granat bez trudu poradzi sobie z mrozem sięgającym nawet 11 stopni Celsjusza.