
Składniki
5 sztuk
1 sztuka
50 gramów
1 szklanka
1 szczypta
1 łyżeczka
1 łyżka
1 sztuka
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Buraki obierz, pokrój na kawałki i ułóż ciasno w słoiku. Na wierzchu połóż obrany ząbek czosnku i chleb. Zalej letnią wodą i odstaw w ciepłe miejsce na 3-4 dni. Po tych kilku dniach sprawdź czy kwas ma kwaśno-winny smak. Jeśli tak, to jest już gotowy. Wyjmij chleb, zamknij słoik i wstaw kwas z buraczkami do lodówki.
Krok 2
Do dużego garnka wlej litr wrzącej wody, dodaj Bulion na włoszczyźnie Knorr i wymieszaj. Do wywaru dodaj kiszone buraki razem z sokiem, kostkę czosnkową, sok jabłkowy, pieprz, cukier, oliwę i sól do smaku.
Krok 3
Zamieszaj, zagotuj na małym ogniu, a następnie gotuj bez przykrycia przez pół godziny. Zupa ma tylko delikatnie się podgrzewać, nie może się zagotować, bo straci kolor. Przecedź do czystego garnka. Jeśli trzeba dodaj więcej bulionu i podgrzej. Podawaj z uszkami lub pasztecikami.
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Przyprawa w Mini kostkach Czosnek Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuDomowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Barszcz z kiszonych buraków
Jest wyrazisty, delikatnie kwaśny oraz pikantny. Barszcz z kiszonych buraków świetnie nada się na wigilijny stół. Serwowany z uszkami stanowi jedną z bardziej popularnych świątecznych potraw i jest chętnie przygotowywany także w inne dni roku. Sprawdza się zarówno jako danie obiadowe, jak i ciepła kolacja. Barszcz podaje się też jako dodatek do różnego rodzaju przekąsek – pasztecików, krokietów, pierogów itd. Jego przyrządzenie należy zaplanować kilka dni wcześniej, gdyż buraki trzeba najpierw ukisić w słoiku i odstawić na jakiś czas do lodówki. Potem wystarczy je połączyć z sokiem jabłkowym, czosnkiem, przyprawami oraz oliwą i całość gotować. Aby zupa zachowała swój intensywny kolor, należy ją tylko delikatnie podgrzewać na niewielkim ogniu. Barszcz z kiszonych buraków można posypać świeżą natka pietruszki. Jeśli lubisz zabielane zupy, serwuj go z kleksem śmietany i np. gotowanymi ćwiartkami jajka. Przygotuj popularną smaczną zupę według przepisu i serwuj ją na różne sposoby.