
Składniki
500 gramów
1 sztuka
500 gramów
125 mililitrów
2 litry
2 szczypty
1 łyżka
1 sztuka
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Ciasto: mąkę, jajko, wodę, sól mieszamy. Wyrabiamy do momentu, aż swobodnie będzie odchodzić od rąk. Dobrze wyrobione ciasto jest miękkie i jednolite.
Krok 2
Farsz: Cebulę kroimy na drobną kosteczkę i dokładamy do mięsa. Wyciskamy jeden ząbek czosnku. Wbijamy jajko, dodajemy pieprz i sól oraz 125 ml rosołu. Pierożki powinny być pieprzne. Wszystko dokładnie mieszamy ręką.Farsz powinien być w dotyku miękki i jednolity.
Krok 3
Ciasto dzielę na 3 części. Te części, których nie używam zostawiam pod przykryciem. Ciasto rozwałkowuję na grubość ok. 2 mm i szklanką odciskam kształt okręgu, na które będę wykładać farsz. Trzeba uważać, aby ciasto nie było za grube ani za cienkie tak, żeby nie rozpadało się przy gotowaniu.
Krok 4
Na wrzący garnek z rosołem wrzucam gotowe pielmieni i gotuję ok. 5 minut po wypłynięciu. Ok 10 minut od wrzucenia pierożków do wrzątku. Podaję z odrobiną rosołu w którym gotowane były pielmieni. Można również podawać z śmietaną czy octem.
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcej