
Składniki
1 opakowanie
20 dekagramów
35 dekagramów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Umyj dokładnie owoce i oczyść je z ogonków, listków etc.
Krok 2
Usuń pestki, a następnie włóż owoce do naczynia (uwaga: robiąc nalewkę wiśniową, do naczynia wkładamy również parę pestek wiśni)
Krok 3
Owoce zasyp cukrem tak, aby były nim całkowicie pokryte. Następnie zamknij szczelnie naczynie i odstaw je w zaciemnione miejsce na 7 dni
Krok 4
Po 5 dniach sprawdź czy owoce nie sfermentowały. Jeśli są w porządku, odstaw naczynie na następne 2 dni
Krok 5
Po 7 dniach do naczynia z owocami wlej Spirytus. Następnie zakręć szczelnie naczynie i pozostaw je na kolejne 7 dni w zaciemnionym miejscu
Krok 6
Po upływie tego czasu przefiltruj nalewkę (np. przy użyciu gazy)
Krok 7
Przelej nalewkę do butelek – jest od razu gotowa do spożycia – ale pamiętaj, że pełnię swojego smaku osiągnie dopiero po około 3 miesiącach
Przepisy w Waszym wykonaniu
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Pyszne i proste domowe nalewki!
Proste nalewki to doskonały pomysł na wykorzystanie sezonowych owoców. Dzięki możliwości dowolnego kształtowania smaku, z łatwością dostosujecie je do własnych preferencji. Nalewki domowe to pełen uniwersalizm w zakresie tak zwanego wsadu, czyli owoców, z których będziecie je przygotowywać. Doskonale sprawdzą się zarówno wiśnie, czereśnie, śliwki, jak i porzeczki. Wystarczy odrobina cierpliwości, ponieważ na spróbowanie alkoholu własnego wyrobu musicie poczekać co najmniej kilka miesięcy, gdy smak nalewki stanie się głęboki i mocno owocowy.
Dla kogo?
Domowe nalewki to propozycja dla osób lubiących lekkie, słodkawe i aromatyczne alkohole.
Na jaką okazję?
Pyszne nalewki sprawdzą się zawsze. To idealny dodatek do zimowej herbaty, a także propozycja na uzupełnienie barku, gdy przygotowujecie domową imprezę. Nalewki są również świetnym prezentem.
Czy wiesz, że?
Nalewki mogą być przygotowywane z prawie każdego gatunku owoców. W krajach skandynawskich jedną z najpopularniejszych jest nalewka z moroszek, czyli nordyckiej maliny. Napoje alkoholowe oparte na moroszkach są narodowym przysmakiem w Norwegii, Szwecji i Finlandii.
Dla urozmaicenia:
Nalewkę przelejcie do ozdobnych butelek, dzięki czemu będą wyglądać atrakcyjnie w domowym barku. Nie zapomnijcie o odpowiednich etykietach, określających rodzaj nalewki oraz rok jej wyprodukowania.