
Składniki
250 gramów
300 gramów
1 sztuka
60 gramów
2 sztuki
1 sztuka
ciasto:
1 kilogram
500 mililitrów
25 gramów
20 gramów
50 mililitrów
8 gramów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Podgotuj kapustę w bulionie z kostki Bulion na włoszczyźnie Knorr około 5 minut. Jajka ugotuj na twardo – ostudź i posiekaj.

Krok 2
Posiekaj cebulę. Na dużej patelni stop 30 gram masła, zeszklij cebulę, dodaj kapustę, dopraw i duś około 20 minut.

Krok 3
Pokrój dorsza w kawałki. Następnie dodaj dorsza do kapusty i gotuj jeszcze 5 minut. Na patelnię dodaj jajka, wymieszaj i zdejmij.

Krok 4
Składniki na ciasto połącz ze sobą dobrze wyrabiając na stolnicy, odstaw na 10 minut do lodówki skropione wodą, po 10 minutach wyjmij do wyrośnięcia w ciepłym miejscu na 20 minut. Ciasto rozwałkuj.

Krok 5
Nałóż nadzienie i zwiń jak strudel. Przełóż całość na blachę, posmaruj resztą roztopionego masła i piecz przez 40 minut w piekarniku nagrzanym do 180 stopni. Podawaj lekko przestudzone.

Przepisy w Waszym wykonaniu
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Kulebiak z dorszem i białą kapustą
Kulebiak wywodzi się co prawda z kuchni ukraińskiej, ale często gości także na polskich stołach. W zależności od regionu zmienia się jednak sposób jego przyrządzenia. W tym wydaniu zyskuje rybny akcent – oto przepis na kulebiak z dorszem i białą kapustą. Pierwszym krokiem jest przygotowanie farszu, który składa się z poszatkowanej i podgotowanej kapusty, zeszklonej cebuli oraz gotowanych na twardo i pokrojonych w kostkę jajek. Oczywiście, dodaje się do niego również rybę, w tym przypadku dorsza. Rybą o zbliżonym smaku jest np. mintaj, możesz więc z powodzeniem użyć go jako zamiennika. Kolejny etap to wyrobienie ciasta drożdżowego. Aby je przygotować, potrzebujesz mąki pszennej, wody, oleju oraz szczypty cukru. Składniki należy dokładnie zagnieść na stolnicy, po czym odstawić ciasto w ciepłe miejsce, aby mogło wyrosnąć. Następnie je rozwałkuj i wyłóż na nie przestudzone nadzienie, po czym zawiń tak jak strudel, czyli wzdłuż dłuższego boku. Piecz w piekarniku, aż do uzyskania złoto-brązowego koloru. Podawaj na ciepło lub zimno.