
Składniki
450 gramów
3 sztuki
1 sztuka
1 sztuka
25 gramów
25 gramów
3 łyżki
1 szczypta
2 łyżki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Rozgrzej piekarnik do 180°C. Ugotuj ziemniaki (około 20 minut). Odcedź starannie i utłucz. Odstaw do ostygnięcia. Posiekaj drobno cebulę. Roztop masło na niewielkiej patelni i smaż cebulę 10 minut, aż będzie miękka.

Krok 2
Dodaj do ziemniaków: cebulę, śmietanę, żółtka, przyprawy w mini kostkach Knorr. Wymieszaj dokładnie.

Krok 3
Przesiej mąkę do garnka z ziemniakami i wymieszaj. Przypraw sporą ilością pieprzu i solą, jeśli uznasz, że jest to konieczne.

Krok 4
Uformuj z masy ziemniaczanej kulki (około 16). Spłaszcz by powstały niewielkie placuszki o średnicy około 6 centymetrów.

Krok 5
Ułóż na lekko natłuszczonej blasze do pieczenia i posmaruj roztrzepanym jajkiem. Posyp bułką tartą. Piecz 30 minut, aż się przyrumienią.

- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Przyprawa w Mini kostkach Pietruszka Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuDomowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Placuszki z ziemniaków
To danie w stylu „coś z niczego”. By je zrobić, potrzebujesz ugotowanych ziemniaków, mogą być te, które zostały niezjedzone z poprzedniego obiadu, a także jajka, odrobiny mąki oraz kwaśnej śmietany i przypraw – najlepiej natki pietruszki i czosnku w kostkach. Placki ziemniaczane w naszym przepisie formuje się w rękach i tak przygotowane układa na blasze wyłożonej papierem do pieczenia a następnie zapieka w piekarniku. Dzięki tej metodzie, placki nie nasiąkną tłuszczem, jak ma to miejsce podczas smażenia ich na patelni. Wychodzą pulchne i puszyste, a smakują wybornie. Mogą być samodzielnym daniem, zjadanym np. z dipem lub jogurtem naturalnym, lub dodatkiem do sosów mięsnych lub grzybowych. Uwaga – jeśli lubisz intensywniejsze smaki – dorzuć do masy na placki chili w proszku lub odrobinę startego dojrzewającego sera, np. parmezanu. Jeśli dodasz curry lub kurkumę – nabiorą złocistożółtego koloru.