Sałatka z kaszy jaglanej „na wynos”
NOWY PRZEPIS
łatwe
208 osób zapisało

Składniki
125 gramów
1 sztuka
1 sztuka
200 gramów
1 opakowanie
3 łyżki
1 sztuka
1 łyżeczka
3 łyżki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Ugotuj kaszę jaglaną zgodnie z wskazówkami na opakowaniu. Umyj warzywa. Z papryki usuń gniazdo nasienne i pokrój w kostkę. Podobnie pokrój ogórka. Dymkę pokrój na plasterki.
Krok 2
Sos sałatkowy Knorr wymieszaj z oliwą oraz octem.
Krok 3
Granat obierz i wytrząśnij nasiona.
Krok 4
Kaszę jaglaną po ugotowaniu wymieszaj widelcem aby się porozklejała i wymieszaj z wszystkimi składnikami. Podawaj w słoikach i posyp siemieniem lnianym. Zamknięte słoiki możesz używać jak opakowania na wynos.

Dobra rada:
Dodaj do sałatki prażone migdały.
Przepisy w Waszym wykonaniu
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Sałatka z kaszy jaglanej „na wynos”
Smaczne, domowe jedzenie można mieć zawsze przy sobie. Potrzebujecie dowodów? Nasza sałatka z kaszy jaglanej nie pozostawia żadnych wątpliwości. Można zapakować ją do pudełka śniadaniowego albo niewielkiego słoika i cieszyć się jej smakiem w dowolnych warunkach.
Dla kogo? Drugie śniadania i lunche przez długi czas zdominowane były przez kanapki. Już się Wam trochę przejadły? Sałatka z kaszy jaglanej stanowi bardzo apetyczną odmianę.
Na jaką okazję? Sałatką z kaszy jaglanej można zajadać się wszędzie! W pracy, w szkole, na pikniku albo nawet na dłuższym spacerze. Szczególnie w sezonie wiosenno-letnim posiłki smakują dużo lepiej na świeżym powietrzu.
Czy wiesz, że? W przepisie pojawia się siemię lniane. Warto spróbować także oleju lnianego, który w kuchni przydatny jest podczas komponowania sosów, dressingów oraz dipów.
Dla urozmaicenia: Rukola sprawdzi się jako kolorowe i wyraziste w smaku zwieńczenie sałatki.