
Składniki
0.5 kilograma
1 sztuka
100 gramów
1 opakowanie
4 sztuki
0.5 szklanki
2 sztuki
4 ziarna
1 sztuka
4 ziarna
1 szczypta
1 litr
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Obraną i umytą włoszczyznę zalej wodą.

Krok 2
Dodaj kawałek chrzanu, czosnek oraz przyprawy. Gotuj około 30 minut, po czym odcedź.

Krok 3
Włóż białą kiełbasę do wrzącego wywaru. Gotuj powoli przez około 20 minut, następnie przełóż na talerz.

Krok 4
Rozmieszaj Barszcz biały Knorr ze śmietaną, dodaj do wywaru i całość gotuj jeszcze około 8 minut.

Krok 5
Podawaj gotowy barszcz z połówkami jaja na twardo i białą kiełbasą.


Dobra rada:
Niewiele osób wie, że chrzan oprócz walorów smakowych na właściwości lecznicze. Dobroczynnie wpływa na wątrobę, proces trawienia i bóle reumatyczne, ma także właściwości pleśniobójcze i konserwujące. Chrzan zawiera sporo wapnia i żelaza, a także 4-5 razy więcej witaminy C niż cytryna.
Przepisy w Waszym wykonaniu
Barszcz Biały z Majerankiem Ulubione Smaki Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuDomowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Barszcz biały z chrzanową chmurką
Barszcz biały powinien wyróżniać się i przykuwać uwagę intensywnym smakiem chrzanu. Aby uzyskać taki efekt, należy do bulionu dodać sporą ilość obranego, surowego korzenia. Na początek przygotuj do zupy wywar warzywny lub mięsny. Podkreśl jego aromat liściem laurowym, gruboziarnistym pieprzem lub zielem angielskim. Za dodatek mięsny posłużyć może biała lub wiejska kiełbasa oraz kawałek wołowiny. Chrzan powinien gotować się z warzywami, aż stanie się miękki, a jego wyrazisty smak pozostanie w bulionie. Pod koniec odcedź go, a wywar zapraw kwaśną śmietaną oraz zakwasem. Ewentualnie sięgnij po gotową propozycję barszczu białego. Zupę podawaj ze świeżym chrupiącym pieczywem lub z gotowanymi ziemniakami oprószonymi koperkiem. Całość udekoruj natką pietruszki. Ciekawie będzie się prezentować, jeśli zaserwujesz zupę w niewielkich, wydrążonych chlebkach. Dobrze skomponują się z nią jajka gotowane na twardo. Sprawdź listę składników i ugotuj pyszny barszcz biały z chrzanową chmurką. Życzymy smacznego.