Gulasz z plackami ziemniaczanymi hash browns
łatwe
1019 osób zapisało

Składniki
1 opakowanie
500 gramów
2 sztuki
2 sztuki
2 sztuki
4 sztuki
2 sztuki
5 sztuk
80 mililitrów
1 szczypta
1 szczypta
1 pęczek
2 łyżki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Nieobrane ziemniaki wstaw do nagrzanego do 190 ⁰C piekarnika na ok. 10 minut. Po tym czasie ziemniaki powinny być na wpół upieczone. Odstaw je do ostygnięcia, obierz ze skórki, a następnie zetrzyj na grubych oczach tarki – ziemniaki powinny kleić się do siebie. Oprósz je tylko delikatnie solą oraz pieprzem i odstaw na bok.

Krok 2
Mięso pokrój w grubą kostkę 2x2 cm. Paprykę i cebulę pokrój w kostkę 1x1 cm, ogórki i marchew - w półplastry, czosnek i natkę pietruszki posiekaj.

Krok 3
W garnku na rozgrzanym tłuszczu obsmaż mięso, dodaj pokrojoną cebulę oraz marchewkę, czosnek, smaż chwilę, aż mięso zbrązowieje.

Krok 4
Gulasz zalej dwoma szklankami wody, dodaj do niego Fix i dokładnie wymieszaj. Na koniec dodaj paprykę i ogórka wszystko razem duś pod przykryciem ok. 30 minut, aż mięso zrobi się miękkie.

Krok 5
Na gorącą patelnię z odrobiną masła klarowanego nałóż grubą centymetrową warstwę ziemniaków. Smaż powoli 5 minuty z jednej strony, a następnie przełóż na drugą stronę na kolejne 5 min. Placek ziemniaczany powinien być złoty i chrupiący. Podziel go na cztery części i podawaj z gotowym gulaszem, posypanym natką pietruszki.


Dobra rada:
Gulasz możesz podawać z kwaśną śmietaną - jej smak ożywi potrawę.
Przepisy w Waszym wykonaniu
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Gulasz z plackami ziemniaczanymi hash browns
Gulasz z plackami ziemniaczanymi „hash brown” po zbójnicku podczas chłodnych dni rozgrzeje nas do czerwoności! Mięsisty gulasz na polską modłę, z kiszonymi ogórkami, marchewką i cebulą, podany z chrupiącymi plackami - prawdziwy z niego zbój!
Dla kogo? Dla entuzjastów zimowych szaleństw na stoku, którzy chcą rozgrzać swoje wnętrze. Dla tych o dużych apetytach. Dla prawdziwych mięsożerców i wielbicieli kuchni góralskiej.
Na jaką okazję? Gulasz z plackami ziemniaczanymi odegra rolę bohatera, który zaspokoi nawet największe apetyty, uzupełni zużyte zapasy energii i pobudzi do życia.
Dla urozmaicenia: Czy do takiego zestawu można dodać coś jeszcze? Tak – kwaśną śmietanę! Ożywi smak placków ziemniaczanych po zbójnicku i zrównoważy wyrazisty smak gulaszu.
Czy wiesz, że? Placki ziemniaczane w stylu „hash brown” to pomysł także na… śniadanie! Starte lub posiekane ziemniaki, a następnie uformowane i usmażone, goszczą na porannych talerzach w Wielkiej Brytanii i USA. Do wypróbowania!
Nie ma co czekać, czas brać się do dzieła! Gulasz z plackami po zbójnicku na stół!