
Składniki
30 gramów
200 gramów
1 sztuka
1 sztuka
1 sztuka
1 sztuka
1 szczypta
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Włóż do garnka umyte, obrane warzywa. Gotuj na małym ogniu ok godziny. Przecedź.
Krok 2
Namocz grzyby przez około godzinę w wodzie, następnie pokrój na mniejsze kawałki i dodaj do wywaru. Gotuj ok 40 minut. Osobno ugotuj w osolonej wodzie makaron.
Krok 3
Dodaj do gotowego wywaru zupę grzybową Knorr, zagotuj., wymieszaj. Przed podaniem dopraw do smaku pieprzem. Podaj z makaronem.

Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Zupa grzybowa Ulubione Smaki Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuPodobne przepisy
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Zupa wigilijna grzybowa
Jedną z potraw, która najczęściej pojawia się na świątecznym stole, jest zupa wigilijna grzybowa. Przygotowuje się ją z włoszczyzny (marchew, seler, pietruszka, por) oraz suszonych leśnych grzybów, które nadają daniu wyrazisty smak. Należy pamiętać, aby odpowiednio wcześniej je namoczyć. Potrawa będzie równie smaczna, jeśli przyrządzisz ją z grzybów mrożonych. Nazywana powszechnie barszczem grzybowym podawana jest z makaronem różnego rodzaju, ale też często z ziemniakami lub lanymi kluskami. Serwuje się ją również z kaszą, np. jaglaną albo jęczmienną. Dobrze komponuje się także z wieloma przyprawami: tymiankiem, rozmarynem czy majerankiem. Jeśli lubisz zabielane zupy, podaj ją z kleksem śmietany ozdobionym kilkoma gałązkami lubczyku lub natką pietruszki. Zupa grzybowa będzie też dobrą propozycją na codzienny obiad. Z pajdą wiejskiego chleba lub pasztecikiem z pieczarkami sprawdzi się również jako ciepła kolacja. Zapoznaj się z przepisem na zupę z suszonych grzybów. Przyrządzaj ją nie tylko w święta.