
Składniki
300 gramów
100 gramów
200 gramów
4 sztuki
1 sztuka
0.5 łyżeczki
1 szczypta
150 gramów
50 gramów
100 gramów
50 gramów
100 gramów
100 gramów
100 gramów
1 łyżeczka
0.5 łyżeczki
0.5 łyżeczki
1 łyżeczka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Ugotuj kaszę jaglaną. Mąkę z ciecierzycy zaparz około 150 ml wrzątku i dokładnie wymieszaj.

Krok 2
Z grubsza rozdrobnij orzechy nerkowca i włoskie. Cytrynę sparz wrzątkiem, otrzyj z niej skórkę i wyciśnij sok.

Krok 3
Kaszę jaglaną, sparzoną mąkę, masło orzechowe, daktyle, banany, sok i skórkę z cytryny, ekstrakt wanilii, cynamon, imbir, gałkę muszkatową, szczyptę soli, sodę oraz olej umieść w kielichu miksera i zmiksuj z grubsza tak żeby składniki się połączyły lub przepuść przez maszynkę do mielenia.

Krok 4
Masę połącz z pozostałymi składnikami - nasionami goi, ziarnem słonecznika, orzechami nerkowca, płatkami owsianymi i orzechami włoskimi. Masa powinna być dość gęsta.

Krok 5
Rozłóż ją na blasze do pieczenia wyłożonej pergaminem, formując okrągłe 5-8 cm ciastka. Całość piecz w temperaturze 200°C przez około 25 minut do momentu aż ciastka się zarumienią.


Dobra rada:
Po przyrządzeniu obiadu zostało ci trochę orzechów włoskich? Skomponuj z nich własne musli – dodaj do nich bakalie oraz suszone owoce i dosyp do mleka lub ulubionego jogurtu!
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Ciastka owsiane słodzone bananem
Są uwielbiane przez kucharzy na każdym etapie kulinarnego wtajemniczenia. Z prostym przepisem na ciastka owsiane (słodzone bananem!) mogą zmierzyć się nawet początkujący szefowie kuchni. Tym bardziej doświadczonym do gustu przypadną zastosowane w recepturze niebanalne składniki. Oto ciasteczka, które mają szansę stać się deserowym numerem jeden!
Dla kogo?
Ciastka owsiane cieszą się dużą popularnością, więc trudno byłoby znaleźć osobę, która nie skusi się na degustację. Nasza wersja wypieku słodzonego bananem zdobędzie serca smakoszów, którzy szukają nieoczywistego sposobu na ten rodzaj deseru.
Na jaką okazję?
Przepis na ciastka owsiane słodzone bananem nie jest skomplikowany, więc smakiem wypieków można cieszyć się zawsze wtedy, gdy pojawi się ochota na coś słodkiego. Choć bywa to trudne, spróbujcie zostawić kilka egzemplarzy na później – sprawdzą się jako przekąska do szkoły lub pracy.
Czy wiesz, że?
Płatki owsiane zostały nazwane produktem wszechczasów przez profesora Henryka Gąsiorowskiego – znawcę żywności zbożowej. Warto mieć ich zapas w kuchni!
Dla urozmaicenia:
Smak bananowych ciastek owsianych fantastycznie uzupełniają rodzynki, pestki granatu oraz suszona żurawina.