
Składniki
200 gramów
150 mililitrów
20 gramów
100 gramów
300 gramów
6 sztuk
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Rybę pokrój po długości na kawałki o około 15 centymetrów i przekroju 2x2 centymetry, zalej je 20 mililitrami sosu sojowego.

Krok 2
Na macie do sushi ułóż płatek nori, nałóż ugotowany ryż – mniej więcej do ¾ długości płata. Ryż powinien być lekko ułożony, nie trzeba go dociskać.

Krok 3
Po środku ryżu ułóż rybę.

Krok 4
Końcówkę glonów delikatnie spryskaj wodą.

Krok 5
Całość zwiń w kształtny rulon.

Krok 6
Rulon pokrój w dwucentymetrowe plastry, podawaj z sosem sojowym, wasabi i marynowanym imbirem.

- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu

średnie
Dzisiaj zabieramy się za grillowanie najszlachetniejszych kawałków wołowiny – steków. Jak je przygotować, jak sprawdzić stopień wysmażenia i czym się różni t-bone od rostbefu – o tym przeczytacie w moim nowym wpisie. Po pierwsze – steki grillujemy na dobrze rozgrzanym grillu, bez przykrycia. Wysoka temperatura sprawia, że białko na powierzchni mięsa szybko się ścina i zabezpiecza stek przed utratą soków.
Czytaj więcejW sezonie na świeże warzywa zastanawiacie się, jak przygotować białe szparagi, żeby cieszyć się ich wykwintnym smakiem i luksusowym charakterem? Sprawdźcie, jak przyrządzić białe szparagi, żeby rozpływały się w ustach.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Maki-sushi
Maki, czyli ryż z różnymi dodatkami zawinięty w suszone płaty nori, to chyba najbardziej rozpoznawalny i najpopularniejszy rodzaj sushi. Zrób niespodziankę swoim bliskim i przygotuj maki-sushi własnoręcznie. Podstawą każdego sushi, nie tylko maki, jest ryż. Dlatego tak ważne jest, by przygotować go we właściwy sposób. Najlepiej wybierz specjalny ryż do sushi – krótkoziarnisty, klejący się. Przed gotowaniem przepłucz go kilkakrotnie zimną wodą, a następnie namocz na około pół godziny. Po tym czasie jeszcze raz przepłucz ryż, odcedź go i ugotuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Gdy będzie gotowy, skrop go niewielką ilością awase-zu, czyli mieszanką sporządzoną z 5-6 łyżek octu ryżowego, trzech łyżek brązowego cukru oraz szczypty soli. Pamiętaj, aby na nori nie nakładać gorącego ryżu. Poczekaj, aż ostygnie.