
Składniki
100 gramów
100 gramów
1 sztuka
1 szklanka
1 łyżeczka
1 szczypta
1 szczypta
350 mililitrów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
W rondelku zagotuj 350 mililitrów wody i rozpuść w niej Bulionetkę drobiową Knorr. Wlej śmietanę i ponownie zagotuj.

Krok 2
Zmniejsz ogień, dodaj topiony ser i podgrzewaj do momentu jego rozpuszczenia.

Krok 3
W następnej kolejności dodaj pokruszony ser pleśniowy, posiekaną natkę i wymieszaj. Dopraw do smaku, jeśli zajdzie taka potrzeba.


Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Sos serowy z sera pleśniowego
Marzysz o niebieskich migdałach? Zamiast tego przygotuj sos z sera blue! Do zimnych przekąsek, chrupkich paluszków i chipsów, krojonych w słupki warzyw: marchewki, papryki, ogórka i selera naciowego, a także do makronu, grzanek i zapiekanek. Ach! A to dopiero początek długiej listy dań, do jakich możesz zaserwować gęsty i niezwykle wyrazisty sos z sera pleśniowego.
Dla kogo?
Zapewne nikogo nie zaskoczymy, twierdząc, że sos serowy z sera pleśniowego będzie hitem wśród fanów tego produktu. Jednak wymieszanie go z bulionetką i śmietaną nieco łagodzi jego charakter, więc zasmakuje także osobom, które „śmierdzących serów” unikały wcześniej, jak ognia. Sos z sera lazur pozwoli zmienić perspektywę!
Na jaką okazję?
Mając w lodówce miseczkę sosu z serem pleśniowym, śmiało możesz zapraszać gości na przyjęcie. Pasuje do niego każda przekąska! To prawdziwy skarb na domowej imprezie, a jeśli zostanie na drugi dzień – rano posmaruj serowym sosem pleśniowym kanapkę z szynką i kiszonym ogórkiem. Będzie smakowała niezwykle oryginalnie.
Czy wiesz, że?
By zrobić ten kremowy przysmak, potrzebujesz sera pleśniowego (np. typy lazur lub gorgonzola), serka topionego, bulionetki i odrobiny przypraw. Możesz dorzucić do sosu z sera pleśniowego świeżo mielony czarny pieprz, jeśli lubisz bardziej ostre smaki lub zieloną pietruszkę, jeśli wolisz ograniczyć ostrość sera.
Dla urozmaicenia:
Odrobina białego wytrawnego wina sprawi, że sos serowy pleśniowy zyska na szlachetności.