
Składniki
6 sztuk
1 pęczek
2 łyżki
6 łyżek
1 łyżka
1 sztuka
120 gramów
1 łyżka
2 łyżki
1 łyżka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Buraki umyj, osusz, skrop olejem, solą morską oraz rozmarynem Knorr. Zwiń w folię aluminiową i piecz w temperaturze 180 stopni przez ok 1,5h.

Krok 2
W garnku zagotuj 1,5l wody. Dodaj warzywa i ugotuj wywar.

Krok 3
Buraki po upieczeniu lekko wystudź, obierz z skórki, pokrój drobno i dodaj do wywaru.

Krok 4
Zupę dopraw, musztardą, octem, żurawiną, czosnkiem, zagotuj i zmiksuj na gładki krem.

Krok 5
Orzechy lekko spraż na patelni i podawaj posypane na zupie.


Dobra rada:
Do zupy pasują również świeże zioła takie jak natka pietruszki i koperek, a także chlebowe grzanki.
Przepisy w Waszym wykonaniu
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Wegańska zupa buraczana z orzechami
Zupa buraczana to doskonała alternatywa dla klasycznego, czerwonego barszczu. Do jej głównych zalet należą szybkość i łatwość przygotowania oraz ciekawa forma, w której się ją podaje. Ale to nie wszystko! Zobacz, jak przyrządzić wegańską zupę buraczaną z orzechami i przede wszystkim spróbuj, jak dobrze smakuje.
Dla kogo?
Dla tych, którzy lubią niekonwencjonalne kompozycje smaków. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, tworzymy receptury proste, a jednocześnie bardzo oryginalne!
Na jaką okazję?
Zupę buraczaną z orzechami podaj podczas uroczystego obiadu. Na pewno zaskoczysz i zaciekawisz wszystkich gości.
Czy wiesz, że?
Orzechy włoskie uprawiane były już w czasach starożytnych (znane są mniej więcej od 2500 r. p.n.e.). Co ciekawe, drzewa orzecha włoskiego mogą rodzić owoce nawet do 10 lat od ich posadzenia.
Dla urozmaicenia:
Do zupy buraczanej podać możesz grzanki (np. z dodatkiem masła czosnkowego) lub świeże, jeszcze ciepłe pieczywo. Niebo w gębie!