
Składniki
100 gramów
1 sztuka
300 gramów
300 gramów
4 sztuki
2 sztuki
1 łyżka
1 łyżka
1 łyżeczka
1 łyżeczka
2 łyżki
1 litr
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Grzyby namocz w letniej wodzie, a po 20 minutach zagotuj w tej samej wodzie i gotuj przez 25 minut.

Krok 2
Następnie kapelusze pokrój na paski. Mięso pokrój na cieniutkie paski. Kapustę umyj i poszatkuj.

Krok 3
Makaron zalej gorącą wodą. Jak ostygnie to go odcedź.

Krok 4
Na rozgrzany olej wrzuć mięso i po kilku minutach smażenia kapustę oraz grzyby. Smaż 3 minuty.

Krok 5
Składniki zalej litrem ciepłej wody, dodaj kostkę Knorr i doprowadź do wrzenia. Gotuj około 5 minut.

Krok 6
Następnie dorzuć posiekane szalotki, olej sezamowy, paprykę, ocet i sos sojowy. Podgrzewaj jeszcze 2 minuty.

Krok 7
Do miseczki włóż makaron i posiekaną kolendrę. Zalej gorącą zupą i natychmiast podawaj.

- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Zupa seczuańska
Zupa seczuańska to jedno z popularniejszych dań kuchni azjatyckiej, które dzięki temu przepisowi z łatwością przyrządzisz samodzielnie. Na liście składników nie powinno zabraknąć makaronu ryżowego i grzybów mun, czyli składników, których na próżno szukać w lokalnych przepisach. Zupa chińska z kurczakiem i kapustą pekińską smakowicie przełamuje monotonię w kuchni i jadalni!
Dla kogo?
Przygotowanie zupy chińskiej z kapustą pekińską rozpocznij od namoczenia grzybów mun, których cechą charakterystyczną jest świetne wchłanianie smaków i zapachów. Po dokładkę seczuańskiej zupy zgłoszą się wszyscy amatorzy orientalnych rarytasów, którzy nie boją się próbować nowych produktów i połączeń smakowych.
Na jaką okazję?
Zupę z kapusty pekińskiej po chińsku możesz śmiało serwować podczas przyjęcia albo kolacji, na którą zapraszasz znajomych. By wszystko poszło jak z płatka, trzymaj się naszych wytycznych z przepisu na zupę po seczuańsku. Na dobrze rozgrzanym oleju podsmaż paski wieprzowiny, a kiedy nieco się zarumienią – również kapustę pekińską i ugotowane wcześniej grzyby. Składniki na patelni zalej ciepłą wodą i rozpuść w niej nadającą smaku kostkę rosołową. Całość doprowadź do wrzenia i gotuj według przepisu na zupę seczuańską przez kilka minut.
Czy wiesz, że?
Dodaj do powstającego wywaru na zupę po seczuańsku posiekane cebule szalotki, olej sezamowy oraz sproszkowaną ostrą paprykę (którą z powodzeniem zastąpisz kilkoma kroplami pikantnego sosu tabasco). Smak zupy seczuańskiej podkreślisz także poprzez użycie octu winnego oraz jasnego sosu sojowego. Nie pomijaj żadnego składnika.
Dla urozmaicenia:
Gotową zupę seczuańską podawaj z porcją makaronu ryżowego, którego przygotowanie jest wyjątkowo proste: wystarczy, że zalejesz go gorącą wodą i po ostygnięciu odcedzisz. Danie serwuj z posiekaną kolendrą. Przepis na zupę seczuańską dopuszcza zastąpienie tej przyprawy świeżym szczypiorem.