
Składniki
300 gramów
1 sztuka
1 opakowanie
0.5 sztuki
0.5 sztuki
1 sztuka
250 gramów
5 ziaren
3 sztuki
5 ziaren
1 szczypta
2 łyżki
5 sztuk
3 sztuki
3 łyżki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Wszystkie warzywa (z wyjątkiem cebuli) obierz, pokrój na mniejsze kawałki i zalej około 1,5 litra zimnej wody. Doprowadź do wrzenia, a następnie zbierz powstałą pianę.

Krok 2
Dodaj ziele angielskie, liść laurowy oraz pieprz. Gotuj wywar powoli przez około 30 minut, po czym usuń z niego warzywa.

Krok 3
Cebulę oraz boczek pokrój w kostkę, a pieczarki w połplastry. Podsmaż je na patelni i dodaj do wywaru. Ziemniaki obierz i ugotuj oddzielnie.

Krok 4
Żurek Knorr przesyp do miski. Dodaj śmietanę, a następnie rozprowadź z niewielką ilością wywaru.

Krok 5
Całość połącz z gotującą się zupą, cały czas mieszając – by nie powstały grudki. Dopraw żurek do smaku pieprzem, majerankiem i odrobiną soli (jeśli zachodzi taka potrzeba). Podawaj go z ugotowanymi ziemniakami i jajkiem na twardo.

- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Żurek Ulubione Smaki Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuDomowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Żurek z pieczarkami
Żurek to jedna z ulubionych zup wszystkich Polaków, często podawana jest na Wielkanoc. Warto jednak pamiętać o tej zupie nie tylko od święta, ale również na co dzień i spróbować jej w wersji z pieczarkami. Urozmaić swoje menu tym znakomitym daniem, a efekty miło Cię zaskoczą. Żurek z pieczarkami to potrawa, do której chce się wracać!
Dla kogo?
Żurek z pieczarkami przepis sprawdzi się w jadłospisie osób lubiących intensywne i kwaśne smaki. Gdy spróbujesz naszej receptury, to nie będziesz narzekać na brak aromatu. Żurek z pieczarkami i ziemniakami na zawsze zmieni Twój jadłospis. Oczywiście na lepsze!
Na jaką okazję?
Sądzisz, że pieczarki do żurku to nietypowy pomysł? Zaskocz nim swoich gości na większej uroczystości. Imieniny z takim daniem będą wyjątkowo udane. A może szukasz pomysłu na codzienny obiad? Przygotuj wielki garnek zupy i serwuj ją kilka dni z rzędu. Przepis na żur z pieczarkami czeka na Ciebie!
Czy wiesz, że?
Nazwa żur pochodzi od niemieckiego słowa "sauer" (dawniej "sür"), które oznacza "kwaśny". Dobry żurek z pieczarkami powinien mieć więc charakterystyczny, lekko kwaskowaty smak. Nie może również obejść się bez przypraw takich jak majeranek, ziele angielskie, liść laurowy oraz szczypta pieprzu. Klasyczny przepis możesz urozmaicić poprzez dodanie do zupy grzybów.
Dla urozmaicenia:
Zamiast serwować żurek z pieczarkami na talerzu, podaj go w miseczkach z chleba. By je przygotować, kup w piekarni okrągłe chlebki, odetnij od nich wieczka, wydrąż środek, a następnie wstaw na około 10 minut do piekarnika nagrzanego do temperatury 180 °C. Dzięki temu zabiegowi chlebowe miseczki staną się chrupkie, a żurek będzie się w nich pięknie prezentował.