
Składniki
1 opakowanie
1 pęczek
300 gramów
150 gramów
8 gramów
2 łyżki
2 sztuki
4 ziarna
0.5 pęczka
1 litr
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Mięso przełóż do dużego garnka. Dodaj liść laurowy i ziele angielskie. Zalej litrem wody i zagotuj.

Krok 2
Zbierz powstałą pianę, dodaj startą na tarce włoszczyznę i grzyby. Gotuj przez około 20 minut, aż wszystko zmięknie.

Krok 3
Po tym czasie wyjmij mięso z wywaru. Gdy lekko ostygnie, oddziel je od kości i pokrój na mniejsze kawałki. Boczek pokrój w kostkę. Dodaj mięso z powrotem do zupy.

Krok 4
Następnie wlej śmietanę i gotuj jeszcze 5 minut.

Krok 5
Barszcz dopraw do smaku zupą Knorr i dokładnie wymieszaj. Podawaj z posiekaną natką pietruszki. Możesz też serwować go z ziemniakami. Tuż przed podaniem dodaj odrobinę świeżego masła.

Przepisy w Waszym wykonaniu
Barszcz czerwony Ekspresowy Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuDomowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Barszcz czerwony mięsny
Szukasz sposobu na urozmaicenie smaku barszczu czerwonego? Spróbuj jego mięsnej wersji, którą przyrządza się z użyciem żeberek wieprzowych i wędzonego boczku. Z wymienionych rodzajów mięsa przygotuj wywar na barszcz czerwony. Zagotuj je w wodzie z liśćmi laurowymi i zielem angielskim. Jeśli lubisz pikantne smaki, użyj również kilku ziarenek czarnego pieprzu. Chcesz wiedzieć, co dalej? Zapoznaj się z naszym przepisem na barszcz czerwony na wywarze mięsnym!
Dla kogo? Barszcz czerwony na mięsie będzie odpowiadać kucharzom, którym zależy na wyeksponowaniu wszystkich walorów potrawy. Oprócz żeberek i boczku, ważne są także roślinne składniki. Do wrzącej wody należy dodać pokrojoną w słupki włoszczyznę i gotować wszystko do momentu zmięknięcia warzyw. Po tym czasie wyjmij mięso na barszcz czerwony, wystudzone pokrój na kawałki i umieść z powrotem w zupie.
Na jaką okazję? Większość z nas jednoznacznie kojarzy czerwony barszcz z kolacją wigilijną. Jego mięsną wersję możesz przygotowywać jako urozmaicenie. Stanie się doskonałą alternatywą dla tradycyjnego rosołu, otwierającego zazwyczaj niedzielny obiad.
Czy wiesz, że? Barszcz czerwony na mięsie z tego przepisu będzie dobrze smakował, jeśli zostanie zaprawiony niewielką ilością gęstej, kwaśnej śmietany. Warto ją jednak wcześniej odpowiednio zahartować – w ten sposób unikniesz nieestetycznych grudek. Trafionym pomysłem będzie też dodawanie jej do lekko ostudzonego dania.
Dla urozmaicenia: Gotowy barszcz czerwony z mięsem przystrój drobno posiekanym koperkiem. Podawaj ze świeżym pieczywem, np. chlebem razowym na żytnim zakwasie. Koniecznie sprawdź ten przepis na zupę.