
Składniki
200 gramów
1 sztuka
2 sztuki
250 gramów
2 łyżki
1 szczypta
2 łyżki
2 sztuki
0.5 pęczka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Ciecierzycę namocz przez noc w zimnej wodzie, na drugi dzień wypłucz i zalej litrem świeżej wody. Dodaj ryż, kostki rosołowe i cynamon.
Krok 2
Cebulę i czosnek drobno posiekaj, zeszklij je na rozgrzanej oliwie, dodaj koncentrat pomidorowy. Wszystko razem chwilę smaż, dodaj do garnka z ciecierzycą.
Krok 3
Wszystko razem gotuj na małym ogniu, około 20 minut, aż ryż i ciecierzyca staną się miękkie. W razie potrzeby możesz dodać więcej wody.
Krok 4
Po ugotowaniu, groch z ryżem odstaw na 5-10 minut pod przykryciem , po czym rozmieszaj widelcem. Dopraw posiekanym koperkiem lub tymiankiem .

Dobra rada:
Łyżeczka ostrej papryki lub kminu rzymskiego nada potrawie wyrazistego smaku.
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Groch włoski i pilaw z ryżu
Pilaw (pilaf, pilav) to bliskowschodnia potrawa na bazie kaszy bulgur lub ryżu. Często podaje się ją w słodkiej wersji, z orzechami i rodzynkami. Przypomina nieco risotto, jednak jej charakterystyczną cechą jest sypki ryż, zaś risotto powinno być kleiste i kremowe. Do pilawu najlepiej użyj ryżu długoziarnistego, idealnie nadawać będzie się np. basmati. Spróbuj przyrządzić to danie bez mięsa – z grochem włoskim, czyli ciecierzycą, rośliną popularną w diecie wegetariańskiej. Jeśli planujesz wykorzystać suchy groch, namocz go w wodzie już poprzedniego dnia. Do pilawu nadaje się również wersja konserwowa. Przygotuj ryż – wypłucz go, żeby się nie kleił i dodaj do ciecierzycy. Dobrym pomysłem jest także wcześniejsze lekkie obsmażenie go. Zalej składniki wodą z dodatkiem bulionu i przyprawami. Oprócz cynamonu, do pilawu świetnie pasują także inne przyprawy korzenne. Wzbogać więc smak potrawy dodatkiem kardamonu, anyżu lub kuminu. Następnie dodaj sos pomidorowy. Gotuj wszystko do miękkości, w razie potrzeby dolewając wody. Po zdjęciu z ognia pozostaw przez chwilę pod przykryciem. Podawaj ze świeżym tymiankiem – na wegetariański obiad lub kolację.