
Składniki
2 łyżki
2 łyżki
1 szczypta
150 mililitrów
1 sztuka
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Do kielicha blendera przełóż liście bazylii.

Krok 2
Orzechy upraż na suchej patelni.

Krok 3
Jak zrobią się rumiane wystudź i dołóż do bazylii.

Krok 4
Rozgnieć ząbek czosnku i wraz z parmezanem wsyp do bazylii. Wlej do kielicha blendera oliwę z oliwek. Całość dokładnie zmiksuj. Dopraw do smaku pesto z bazylii i wymieszaj. Możesz podawać jako dip lub sos do makaronu, ryby na ciepło oraz na zimno.


Dobra rada:
Pesto z bazylii można przechowywać w lodówce – najlepiej w zamkniętym słoiku – przez około 7 dni.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Pesto
Pesto z bazylii wykonane samodzielnie to gwarancja świeżości oraz możliwość eksperymentowania z jego smakiem. Przepis na domowe pesto z wykorzystaniem sosu sałatkowo-ziołowego Knorr jest oryginalnym sposobem na uzyskanie niecodziennego aromatu tego znanego i popularnego włoskiego specjału. Przygotowanie pesto z bazylii zajmie ci kwadrans. Możesz je wykorzystać do makaronu, posmarować nim chrupiące bułeczki na śniadanie, wykorzystać jako dip np. do kukurydzianych chipsów, posmarować nim pizzę, dodać do pieczonych warzyw lub ryby, serów, sałatek itp. W zależności od przeznaczenia warto modyfikować jego gęstość ilością dodanej oliwy. Jeżeli nie masz lub nie lubisz orzeszków piniowych, zamień je na łuskany słonecznik, orzechy ziemne lub nerkowce. Pamiętaj, aby prażąc pestki na suchej patelni zmniejszyć płomień i często mieszać. Jeżeli lubisz ostre smaki na sam koniec dodaj szczyptę sproszkowanego chili.