
Składniki
1 sztuka
0.5 litra
3 łyżki
1 sztuka
1 łyżeczka
1 sztuka
2 sztuki
0.5 szklanki
1 opakowanie
2 łyżeczki
1 szklanka
10 ziaren
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Bulion na włoszczyźnie Knorr zagotuj w 0,5 litrze wody. Odstaw.

Krok 2
Pokrój cebulę w kostkę, czosnek posiekaj, następnie zrumień na oliwie.

Krok 3
Dodaj curry, liść laurowy, imbir, soczewicę i wymieszaj.

Krok 4
Dodaj zmiażdżony pieprz i bulion. Gotuj, aż soczewica będzie miękka.

Krok 5
Wlej mleko kokosowe, wymieszaj. Podaj posypane natką pietruszki.


Dobra rada:
Każdy rodzaj soczewicy przygotowuje się inaczej – najmniej czasu zajmie ci gotowanie soczewicy czerwonej i żółtej.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Zupa pieprzowa
Złocista zupa pieprzowa z dodatkiem soczewicy, inspirowana jest kuchnią indyjską. Pokochasz ją za orientalny, wyrazisty smak i kremowąj konsystencję. Podstawą sukcesu tej zupy jest pieprz. Koniecznie użyj więc tego w ziarenkach, nie mielonego. Bez problemu zmiażdżysz go w moździerzu. Dzięki pieprzowi zupa zyskuje lekko zadziorny charakter. Jej piękny kolor to jednak zasługa curry – przyprawy, z którą szczególnie dobrze komponuje się pomarańczowa soczewica, najdelikatniejsza i najdrobniejsza spośród wszystkich odmian. W Polsce soczewica traktowana jest trochę po macoszemu. W indyjskiej kuchni stosuje się ją natomiast bardzo często – nie tylko jako dodatek do farszów, sosów i zup, ale także jako samodzielnie danie. Soczewicą zajadają się również nasi sąsiedzi Czesi. Co więcej, twierdzą, że „przyciąga” pieniądze. Może warto więc przywrócić ją do łask?