
Składniki
0.7 litra
1 opakowanie
2 łyżki
2 sztuki
2 pęczki
1 pęczek
1 pęczek
1 pęczek
1 sztuka
1 sztuka
1 łyżka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Botwinę umyj, osusz i pokrój drobno. Koperek oraz szczypiorek posiekaj i odstaw na bok. Ogórka oraz rzodkiewki zetrzyj na tarce. Wyciśnij sok z cytryny i przeciśnij czosnek przez praskę.
Krok 2
Barszcz Knorr wymieszaj z 300ml wody. Dodaj pokrojoną botwinę i całość zagotuj. Odstaw do ostudzenia.
Krok 3
W dużej misce wymieszaj jogurt z musztardą oraz barszczem. Dodaj czosnek, cukier, sok z cytryny, starte warzywa i posiekane zioła. Odstaw na noc do lodówki i podawaj następnego dnia dobrze schodzony.

Dobra rada:
Przed posiekaniem ziół oraz botwinki odłóż kilka ładnych listów do dekoracji. Podawaj z ugotowanym na twardo jajkiem. Zamiast musztardy możesz dodać chrzan.
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Barszcz czerwony Ulubione Smaki Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuDomowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejZobacz również
Polecane przepisy
Inne przepisy
Chłodnik
Przełom wiosny i lata to czas, kiedy dużo chętniej przebywamy na świeżym powietrzu niż w kuchni. Stanie przy rozgrzanych garnkach i przygotowanie obfitych posiłków nie wydaje się zachęcającą perspektywą, ale przecież jeść coś trzeba. W wakacyjnym menu nie może więc zabraknąć orzeźwiającego chłodnika. Przepis już czeka, więc sprawdź, jak przyrządzić tę potrawę.
Dla kogo?
Dla fanów zup, w których nie brakuje różnorodnych dodatków. Na botwinkę, ogórki, rzodkiewkę, koperek i szczypiorek aż miło popatrzeć, więc tym razem w przepisie na chłodnik nie zachęcamy do miksowania zupy na gładki krem.
Na jaką okazję?
Po południu masz zaplanowaną wycieczkę rowerową albo dłuższą eskapadę do parku? Przed wyjściem z domu nie zapomnij o obiedzie – chłodnik sprawdzi się w tej roli pierwszorzędnie.
Czy wiesz, że?
Nie tylko chłodnik należy podawać tuż po wyjęciu z lodówki. Dobrym pomysłem jest schłodzenie talerzy, w których będzie serwowany.
Dla urozmaicenia:
Dodanie kilku świeżych listków mięty do chłodnika wzmocni orzeźwiające walory buraczanej zupy na zimno.