Kanapka warzywna (kanapki) - z warzywami, kolorowe | Przepisy.pl pixel

Kanapka warzywna

Autor: Piotr Murawski

ratingratingratingratingrating

13

heart
396 os.
cookedstopień trudności

łatwe

czas przygotowania
15 min.
ilość porcji
2 os.
Drukuj

202 osoby wydrukowały

Pobierz pdf

392 osoby zapisały

Udostępnij

Składniki

1 sztuka

2 łyżki

5 sztuk

10 sztuk

0.25 opakowania

0.5 sztuki

0.5 sztuki

2 sztuki

0.5 opakowania

Przygotowanie krok po kroku

Krok 1

Rzodkiewki i ogórka pokrój w cienkie plasterki, oliwki na pół, pomidorki na ćwiartki, a paprykę w paski.

Kanapka warzywna  - Krok 1

Krok 2

Bagietkę pokrój wzdłuż, tak aby powstały duże kromki. Każdą posmaruj majonezem i nałóż kolorowe sałaty.

Kanapka warzywna  - Krok 2

Krok 3

Na sałacie zrób kilka kropek z majonezu i powtykaj wszystkie warzywa.

Kanapka warzywna  - Krok 3

Krok 4

Ser pokrój w kostkę. Połóż na wierzchu kanapek i podawaj.

Kanapka warzywna  - Krok 4
Piotr  Murawski

Dobra rada:

Zamiast sera feta możesz użyć sera mozzarella.

0

Opinie o przepisie

Przepisy w Waszym wykonaniu

  • Kanapka warzywna  - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 1
  • Kanapka warzywna  - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 2
  • Kanapka warzywna  - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 3
  • Kanapka warzywna  - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 4
  • Kanapka warzywna  - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 5
  • Kanapka warzywna  - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 6
  • Kanapka warzywna  - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 7
  • Kanapka warzywna  - zdjęcie użytkownika - zaślepka
>
<

Dzisiaj zabieramy się za grillowanie najszlachetniejszych kawałków wołowiny – steków. Jak je przygotować, jak sprawdzić stopień wysmażenia i czym się różni t-bone od rostbefu – o tym przeczytacie w moim nowym wpisie. Po pierwsze – steki grillujemy na dobrze rozgrzanym grillu, bez przykrycia. Wysoka temperatura sprawia, że białko na powierzchni mięsa szybko się ścina i zabezpiecza stek przed utratą soków.

Czytaj więcej

W sezonie na świeże warzywa zastanawiacie się, jak przygotować białe szparagi, żeby cieszyć się ich wykwintnym smakiem i luksusowym charakterem? Sprawdźcie, jak przyrządzić białe szparagi, żeby rozpływały się w ustach.

Czytaj więcej

przepisy.pl - Kanapka warzywna Kanapka warzywna

Kanapki to najprostsza i najszybsza opcja na pyszne śniadanie lub kolację i wcale nie muszą być nudne! Można urozmaicić je o niezwykle smaczne dodatki. Mogą być to soczyste i chrupkie warzywa. Wybierz swój ulubiony rodzaj pieczywa. Wspaniałym pomysłem będzie wykorzystanie bagietki korzennej lub czosnkowej albo ciabatty. Zamiast masła, użyj aksamitnego majonezu do kanapek. Korzystaj ze świeżych polskich warzyw, np. pomidorów, rzodkiewek, ogórka, papryki, a także śródziemnomorskich oliwek i pomidorków koktajlowych tzw. cherry. Smak warzywnej kanapki wzbogacisz dzięki dodatkowi sera feta. Ten słony bałkański ser nadaje daniom niezwykłego charakteru i sprawia, że zapadają one w pamięć. Takie kolorowe kanapki spowodują, że na długo zaspokoisz swój głód. Taką kanapkę można zabrać na drugie śniadanie do pracy lub podać na małym spotkaniu towarzyskim.