
Składniki
150 gramów
200 gramów
1 opakowanie
1 sztuka
2 sztuki
200 mililitrów
400 mililitrów
2 łyżki
0.5 pęczka
30 mililitrów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Cebulę i czosnek pokrój w drobną kostkę, pieczarki na pół. Za pomocą obieraczki do warzyw pokrój szparagi w cienkie i długie paski.
Krok 2
Makaron ugotuj według wskazówek na opakowaniu.
Krok 3
Na patelni rozgrzej oliwę, podsmaż cebulę, czosnek i pieczarki.
Krok 4
Sos borowikowy Knorr wymieszaj z mlekiem, wodą i wlej na patelnię. Zagotuj całość.
Krok 5
Dodaj odcedzony makaron i całość gotuj kilka minut, aż wszystkie składniki dobrze się połączą.
Krok 6
Na końcu dodaj szparagi i posiekaną natkę pietruszki. Wymieszaj i natychmiast podawaj.

Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Menu ze Smakiem Sos borowikowy Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuDomowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Makaron z szparagami i grzybami
Makaron w wersji warzywnej dobrze smakuje przygotowany z dodatkiem grzybów oraz szparagów. Warzywo to można spotkać w odmianie białej lub zielonej, różnią się one nie tylko kolorem, ale także smakiem i wielkością. Te ostatnie są bardziej wyraziste i łatwiejsze w przygotowaniu – nie trzeba ich obierać, wystarczy usunąć zdrewniałe końcówki. Białe szparagi są łagodniejsze w smaku, ale wymagają obrania. Obie odmiany dobrze pasują do dań z makaronem. Jeśli chcesz, aby posiłek charakteryzował się mocniejszym grzybowym smakiem, zamiast pieczarek wybierz jedną z odmian grzybów leśnych. Sprawdzą się borowiki, rydze lub mieszanka zawierająca kilka rodzajów. Dodatkowo do podsmażonych grzybów dodaj sos borowikowy na bazie wody i mleka, który wzmocni aromat całości. Składniki sosu połącz z makaronem, a na samym końcu dodaj pokrojone w cienkie paski szparagi oraz posiekaną natkę pietruszki. Po kilku minutach danie jest gotowe do podania – wypróbuj ten przepis i przekonaj się, jak wspaniale smakuje makaron ze szparagami i grzybami.