
Składniki
4 sztuki
1 szczypta
1 szklanka
15 dekagramów
10 sztuk
1 szczypta
2 łyżki
1 szklanka
2 łyżki
4 sztuki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Grzyby namocz w zimnej wodzie i zostaw na całą noc. Następnego dnia ugotuj je w wodzie, w której się moczyły. Odsącz grzyby i przepłukaj je kilka razy pod bieżącą wodą. Pokrój.
Krok 2
W wywarze grzybowym namocz pokruszone kajzerki, odciśnij.
Krok 3
Cebulę posiekaj, zeszklij na rozgrzanym maśle* i dodaj grzyby oraz bułkę. Smaż przez chwilę.
Krok 4
Przełóż do miski, dodaj żółtka jaj, śmietanę, mąkę, natkę pietruszki, dopraw solą i pieprzem, starannie wymieszaj.
Krok 5
Formę pasztetową posmaruj masłem.
Krok 6
Białka jajek ubij na sztywna pianę, do masy pasztetowej dodawaj pianę małymi porcjami ostrożnie mieszając.
Krok 7
Całość przełóż do formy, piecz w kąpieli wodnej w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez 90 minut. *Należy uważać, aby masło nie przypaliło się, inaczej potrawa będzie niesmaczna i niezdrowa.

Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcej