
Składniki
ciasto na pierogi:
2 szklanki
1 łyżeczka
1 szklanka
farsz:
100 gramów
1 opakowanie
0.5 kilograma
100 gramów
1 sztuka
1 pęczek
2 łyżki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Mąkę przesiej na stolnicę i zrób wgłębienie. Dodaj sól, ciepłą wodę i dokładnie wyrób ciasto, aby zrobiło się gładkie i elastyczne. Zawiń je w folię i odstaw.

Krok 2
Posiekaj natkę pietruszki, ser rozdrobnij widelcem oraz suszone grzyby pokrusz na drobne kawałki. Pokrojoną w kosteczkę cebulę podsmaż na rozgrzanej oliwie i dodaj kaszę. Całość chwilę podsmaż, a następnie wlej 300 ml wody, dodaj Fix Knorr i całość dokładnie wymieszaj. Gotuj pod przykryciem, aż kasza wchłonie wodę i odstaw do ostygnięcia.

Krok 3
Ugotowaną kaszę wymieszaj z białym serem i natką pietruszki. Całość dopraw do smaku szczyptą pieprzu i soli.

Krok 4
Ciasto rozwałkuj na stolnicy podsypanej mąką do grubości około 2 mm. Szklanką wytnij kółka. Na środek kółek nałóż farsz, złóż ciasto na pół i zlep brzegi.

Krok 5
Gotowe pierogi wrzucaj partiami na osoloną, wrzącą wodę. Gotuj 3-4 minuty, aż zaczną wypływać. Gotowe pierogi podawaj ze śmietaną lub obsmaż na patelni.


Dobra rada:
Kaszę możesz gotować w kąpieli wodnej, aby zapobiec jej przypaleniu.
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Fix Knorr Kaszotto z grzybami i cebulką
Więcej przepisów z użyciem tego produktuDomowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Pierogi z kaszą gryczaną i twarogiem
Trudno znaleźć osobę, która nie uwielbiałaby smaku pierogów. Przyrządzane na wiele sposób – zarówno na słono, jak i słodko, stanowią symbol polskiej kuchni. Przyjeżdzający do kraju turyści zachwycają się ich oryginalnością i niezliczoną ilością możliwości podania. Alternatywą dla tradycyjnych przepisów mogą okazać się te z wykorzystaniem nowych produktów. Podążaj za trendami! Pierogi z kaszą z pewnością się w nie wpisują!
Dla kogo?
Dla wszystkich pierogożerców! Tych małych i dużych. Bez dokładki się nie obejdzie!
Na jaką okazję?
Pierogi z kaszą świetnie sprawdzą się podczas obiadu w gronie całej rodziny. Lepienie pierogów? Zaangażuj najbliższych w przygotowania. W końcu nic tak nie zbliża jak wspólne gotowanie.
Czy wiesz, że?
Najstarsze pierogi pochodzącą prawdopodobnie z Chin. To właśnie na tych terenach przygotowywano je w formie sakiewek. Do Polski trafiły za sprawą zakonnika Jacka Odrowąża, który przywiózł je z Rusi i uczynił z nich znaną oraz lubianą potrawę.
Dla urozmaicenia:
Złota rada! Kaszę możesz przygotować w garnku w kąpieli wodnej – tym sposobem unikniesz jej przypalenia.