
Składniki
1 sztuka
1 sztuka
1 łyżka
1 łyżka
3 łyżki
1 łyżeczka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Do garnuszka nalej pół litra wody, dodaj Delikat, ziele i listek laurowy. Zagotuj.
Krok 2
W miseczce rozmieszaj koncentrat pomidorowy, mąkę i śmietanę. Dodaj trochę wrzątku z garnka, wymieszaj i całość przelej do garnka z wrzątkiem i przyprawami. Gotuj na niewielkim ogniu jeszcze przez minutę, cały czas mieszając.
Przepisy w Waszym wykonaniu

średnie
Delikat przyprawa uniwersalna Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuDomowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Sos pomidorowy, nie tylko do gołąbków
Sos pomidorowy – lubiany na całym świecie, a zwłaszcza na południu Europy, skąd pochodzi. Jego przygotowanie jest proste i nie przysparza wielu problemów. Nie potrzebujesz do tego wielu składników – podstawowym będą, oczywiście, pomidory. Dobrze sprawdzi się koncentrat pomidorowy – jeśli go użyjesz, sos będzie miał gładką, jedwabistą konsystencję. Możesz także użyć pomidorów z puszki – krojonych i obranych ze skóry – przed użyciem warto je jednak zblendować. Gotowy sos dopraw odpowiednimi przyprawami. Dzięki nim osiągniesz pożądaną ostrość. Pikanterii nada mu pieprz i papryka chili. Do wersji łagodnej wybierz liść laurowy, ziele angielskie, oregano lub bazylię. Dwa ostatnie składniki możesz wykorzystać również do dekoracji – połóż listek wybranego zioła na daniu, które polejesz sosem. Dowolnie wydłużaj lub skracaj czas gotowania sosu – w zależności od oczekiwanej gęstości. Gotowy będzie pasował do wielu potraw – kotlety mielone, spaghetti i gołąbki to tylko niektóre z przykładów. Z pewnością znajdziesz wiele własnych sposobów na zastosowanie go w swoim menu. Podziel się nimi w komentarzu.