
Składniki
2 łyżki
4 sztuki
2 sztuki
3 cm
1 sztuka
1 sztuka
1 opakowanie
1 łyżeczka
1 sztuka
400 gramów
1 sztuka
0.5 sztuki
0.5 sztuki
0.25 łyżeczki
400 gramów
0.5 szklanki
100 gramów
1 pęczek
400 gramów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Drobno posiekaj szalotkę, czosnek oraz natkę pietruszki. Łodygę selera, koper włoski, batat i marchew pokrój na kawałki grubości 2 cm. Kalafior podziel na mniejsze różyczki. Imbir zetrzyj na tarce. Ciecierzycę i fasolkę przepłucz pod bieżącą wodą. Śliwki przekrój na pół.

Krok 2
Oliwę rozgrzej na dnie taginu (jeśli nie posiadasz takiego naczynia, użyj zwykłego naczynia żaroodpornego). Dodaj szalotki, czosnek, imbir, seler i cynamon. Smaż ok. 5 minut, często mieszając, aż szalotki i seler zaczną mięknąć. Dodaj przyprawę Harissa Knorr, sól oraz cynamon. Smaż minutę, ciągle mieszając, aż przyprawy zaczną pachnieć. Dodaj pomidory z puszki, szafran, marchew, batat, kalafior i koper.

Krok 3
Całość dokładnie wymieszaj, przykryj i piecz w rozgrzanym do 190°C piekarniku ok. 30–40 minut, aż warzywa będą miękkie.

Krok 4
Ok. 20 minut przed końcem wyznaczonego czasu dodaj fasolkę szparagową, ciecierzycę, oliwki i suszone śliwki. Warzywny gulasz po upieczeniu obficie oprósz natką pietruszki.


Dobra rada:
W warzywnym gulaszu obok natki pietruszki idealnie sprawdzi się mięta lub kolendra. Warzywa w gulaszu powinny być jędrne, a nie rozgotowane.
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Warzywa tagine
Dziś przed Państwem – wegańskie danie, na które nie będą narzekać nawet mięsożercy. Pełne warzyw i aromatycznych przypraw razem stworzą kompozycję idealną. Znajdziesz tu między innymi fasolę szparagową, kalafior, ciecierzycę, pomidory, a nawet wędzone śliwki. O tym smaku nie da się opowiedzieć – trzeba go poznać osobiście!
Dla kogo?
Przede wszystkim dla wegan i wegetarian, bo nie zawiera produktów pochodzenia zwierzęcego. Jednak tej potrawy powinni spróbować też mięsożercy, żeby się przekonać, że obiad bez mięsa również może być pyszny!
Na jaką okazję?
Warzywa tagine to potrawa na obiad czy kolację. Jej skład sprawia, że jest uniwersalna i można ją podać o każdej porze dnia.
Czy wiesz, że?
Jeśli chcesz, żeby warzywa pozostały jędrne, podsmaż je dobrze, zanim dodasz pomidory z puszki. Jeśli wrzucisz je za szybko, warzywa ugotują się, zamiast usmażyć i będą za miękkie.
Dla urozmaicenia:
Oprócz natki pietruszki możesz dodać też miętę lub kolendrę. Warzywny gulasz będzie jeszcze bardziej aromatyczny!