
Składniki
50 gramów
400 mililitrów
1 sztuka
1 łyżeczka
1 sztuka
1 puszka
150 gramów
150 gramów
6 łyżek
4 sztuki
4 listków
4 sztuki
1 garść
4 łyżki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Komosę ugotuj według wskazówek na opakowaniu producenta w wodzie z dodatkiem kostki Knorr. Jak będzie miękka odcedź i odstaw do ostygnięcia.
Krok 2
Oczyść listki jarmużu i szpinaku. Następnie posiekaj drobno.
Krok 3
Odcedź ciecierzycę oraz fasolkę i rozgnieć nieco. Połącz z komosą, siekanymi listkami i dopraw przyprawami Knorr. Dodaj mąkę i wszystko wymieszaj.
Krok 4
Formuj w dłoniach burgery i odstaw je w chłodnym miejscu na 15 minut. W między czasie umyj i osusz sałatę. Pomidorki pokrój na plasterki.
Krok 5
Burgery smaż na dobrze rozgrzanej patelni z olejem po ok 4-5 minut z każdej strony.
Krok 6
Gotowe burgery układaj na bułeczkach. Na wierzchu połóż liście sałaty oraz plasterki pomidorków. Udekoruj kiełkami.

Dobra rada:
Burgery podawaj z sosem aioli lub majonezem.
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Warzywny burger
Szukacie niezawodnego sposobu na atrakcyjne podanie warzyw? Zamieńcie je w roślinne burgery – w tej formie nikt im się nie oprze. Idealna metoda na wprowadzenie do jadłospisu mniej oczywistych produktów. W jednym przepisie znajdziecie ciecierzycę, fasolkę mung, szpinak, jarmuż, sałatę, pomarańczowe pomidory, a całość zostanie ukoronowana solidną porcją kiełków. Czas na degustację warzywnych burgerów!
Dla kogo?
Uzupełnieniem warzywnego burgera jest komosa ryżowa. To kolejny składnik, o którym w ostatnich latach głośno, a pewnie jeszcze nie każdy miał okazję komosy spróbować. Nic straconego!
Na jaką okazję?
Zawsze jest dobra pora na kolorowe i pyszne burgery warzywne. Podane na kolację będą wstępem do wieczornego relaksu po męczącym dniu. W weekend planujecie zaprosić gości na obiad? Burgery warzywne to strzał w dziesiątkę.
Czy wiesz, że?
Komosa ryżowa funkcjonuje również pod nazwą „quinoa”. Pomimo tego, że w kuchni bywa wykorzystywana jako zamiennik ryżu lub kaszy, pod względem botanicznym znacznie bliżej jej do buraka, boćwiny i szpinaku.
Dla urozmaicenia:
Przed wyłożeniem burgerów na talerze, bułki warto przekroić na pół i umieścić na kilka minut w piekarniku. Ciepłe będą smaczniejsze. Manewr ten zapobiega także wchłonięciu przez pieczywo większości użytego sosu.