
Składniki
1 kilogram
1 sztuka
1 kilogram
100 gramów
3 sztuki
2 sztuki
1 szklanka
1 łyżka
2 sztuki
1 łyżeczka
1 łyżeczka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Żeberka pokrój na porcje i oprósz Przyprawą do żeberek Knorr.
Krok 2
Kapustę odciśnij, pokrój i zalej wodą. Dodaj liść laurowy, resztę ziela angielskiego i pieprz, gotuj 30 min.
Krok 3
Pozostałe cebule posiekaj i podsmaż na oleju. Dodaj kapustę, posiekany czosnek i śliwki.
Krok 4
W żaroodpornym naczyniu wysmarowanym tłuszczem ułóż połowę kapusty ze śliwkami a na niej warstwę żeberek bez kości, na tym znów kapustę
Krok 5
Jedną cebulę pokrojoną w plastry zeszklij na oliwie i przełóż do garnka. Mięso także obsmaż i przełóż do cebuli. Zalej wrzątkiem, dodaj 1 liść i kilka ziaren ziela angielskiego. Gotuj do miękkości.
Krok 6
Na wierzch wylej wymieszaną z mąką śmietanę. Piecz w piekarniku nagrzanym do 200 stopni i piecz 30min.
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Żeberka w kapuście
Smaczne i aromatyczne żeberka, które dzięki duszeniu w kapuście z suszonymi śliwkami oraz ziołami nabierają głębokiego smaku i są delikatnie pikantne. Przyrządzając je, pamiętaj by odpowiednio wcześniej przygotować kapustę – najpierw należy ją ugotować, a potem przysmażyć z przyprawami. Przekładane nią w żaroodpornym naczyniu żeberka zyskają ostrość i wyrazistość. Podawaj je z pieczonymi lub gotowanymi ziemniakami. Będą się dobrze komponować również z kopytkami lub kluskami śląskimi. Dołącz do dania surówkę, np. z czerwonej kapusty lub zasmażane buraczki. Jeśli wolisz świeże warzywa, sprawdzi się (przy tym rodzaju mięsa) sałatka z pomidorem, ogórkiem i cebulą oraz sosem na bazie oliwy lub oleju rzepakowego. Potrawę możesz serwować na obiad, ale jeśli chcesz, możesz ją też podać jako ciepłą kolację, zastępując ziemniaki pieczywem oraz uzupełniając całość świeżymi lub gotowanymi warzywami (brokułami, małymi marchewkami, fasolką szparagową). Masz ochotę na wyraziste smaki? Spróbuj żeberek w kapuście według naszego przepisu!