
Składniki
3 sztuki
1 sztuka
3 sztuki
100 gramów
2 litry
1 kilogram
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Fasolę namocz na noc w wodzie. Osącz odcedź i zalej bulionem Knorr.
Krok 2
Dodaj liść laurowy, ziele angielskie i pieprz w ziarenkach, gotuj do czasu gdy fasola będzie prawie miękka.
Krok 3
Boczek pokrój w drobniutką kosteczkę i podsmaż na rozgrzanym tłuszczu razem ze startą na grubych oczkach marchewką.
Krok 4
Podduś przez chwilę i wymieszaj z zupą. Dopraw do smaku, jak lubisz możesz zabielić śmietaną.
Krok 5
Rozlej zupę fasolową na talerze i podawaj razem z wiejski chlebem.
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Zupa fasolowa
Fasola, tak lubiana i popularna w naszym kraju, występuje naturalnie tylko w Ameryce Południowej i Północnej – roślina ta bardzo lubi upały i wilgoć. Hodowlanych odmian fasoli jest aż 400, więc masz duże pole do eksperymentowania i szukania swojego ulubionego rodzaju. Można ją jeść przez cały rok, chociaż najsmaczniejsza jest jesienią i zimą. To kolejny powód, by częściej stawiać dania z fasoli na kuchennym stole – gdy w chłodnych miesiącach trudno o świeże warzywa, warto sięgnąć właśnie po rośliny strączkowe. Jeśli nie uda ci się kupić ich w wersji surowej, możesz wybrać się do sklepu po fasolę w puszce. Z niej także przyrządzisz pyszną zupę, a domownicy nawet nie poczują różnicy w smaku – puszkowana fasola smakuje równie dobrze jak surowa. W zupie fasolowej najczęściej podaje się wędzony boczek, ale jeśli nie przepadasz za tym rodzajem mięsa, możesz zastąpić go np. wędzonym kurczakiem. Danie podawaj na gorąco, koniecznie z dodatkiem aromatycznych ziół. Możesz dodać także grzanki lub groszek ptysiowy.