Curry ziemniaczane z fasolką szparagową
łatwe
56 osób zapisało

Składniki
500 gramów
250 gramów
5 sztuk
3 łyżki
2 sztuki
100 gramów
1 opakowanie
3 sztuki
4 sztuki
1 opakowanie
1 pęczek
1 łyżeczka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Ziemniaki dokładnie umyj, wytrzyj i pokrój w grube plastry. Oczyść strączki fasolki szparagowej i przekrój każdy z nich na trzy części. Szalotkę pokrój w piórka. Pomidory sparz, obierz ze skórki oraz pokrój w kostkę. Posiekaj czosnek, chili i natkę kolendry.

Krok 2
W kielichu miksera umieść orzechy nerkowca, wlej szklanką wody, całość dokładnie rozdrobnij.

Krok 3
W garnku na oleju roślinnym lub rozgrzanym maśle podsmaż papryczki chili, cebulę, czosnek oraz przyprawę Garam Masala Knorr. Smaż przyprawy na dużym ogniu ok. 0,5 minuty, stale mieszając, aż zaczną intensywnie pachnieć. Dodaj ziemniaki, całość podlej szklanką wody. Ziemniaki duś pod przykryciem ok. 10 minut. Po tym czasie dodaj fasolkę szparagową, masę z rozdrobnionych orzechów nerkowca i wody oraz pomidory.

Krok 4
Całość duś kolejne 20 minut, mieszając co jakiś czas, aż sos zgęstnieje, a warzywa zmiękną. W razie potrzeby całość dopraw do smaku szczyptą soli. Warzywny gulasz podawaj z jogurtem i natką kolendry.


Dobra rada:
Do duszonych warzyw możesz dodać krewetki lub pierś kurczaka pokrojoną w kostkę. Otrzymasz wtedy pełnowartościowe danie jednogarnkowe.
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Curry ziemniaczane z fasolką szparagową
Indyjska kuchnia to istny raj dla każdego fana ostrych i wyrazistych potraw. Hindusi uwielbiają tworzyć dania na bazie mieszanek warzywnych, które wbrew pozorom, wcale nie uciekają daleko od tego, co znajdziemy w polskich przepisach. Przykład? Curry ziemniaczane z fasolką szparagową, czyli indyjskie spojrzenie na swojskość.
Dla kogo?
Dla wegetarian, którzy pragną wprowadzić do swojej kuchni odrobinę orientalności lub po prostu kochają azjatyckie klimaty – garam masala z pewnością im zasmakuje.
Na jakie okazje?
Na co dzień! Wielką zaletą indyjskich dań jednogarnkowych jest to, że łatwo je ze sobą zabrać do pracy lub na uczelnię. Po prostu przelewasz i gotowe!
Czy wiesz, że?
„Curry” w języku hindi, oprócz potrawy, sosu oraz przypraw, jest także określeniem na liście tropikalnego drzewa murraya koenigii. Liście te stosuje się jako dodatek do potraw na południu Indii.
Dla urozmaicenia:
Jeśli preferujesz jednak odrobinę owoców morza lub mięsa, to do curry ziemniaczanego możesz dodać krewetki lub pierś kurczaka pokrojoną w kostkę.