
Składniki
40 dekagramów
40 dekagramów
50 dekagramów
50 gramów
2 sztuki
3 sztuki
3 sztuki
1 łyżka
1 szczypta
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Karkówkę i pierś pokrój, ugotuj.

Krok 2
Dodaj pokrojoną wątrobę, grzyby, pokrojoną cebulę i gotuj, aż wszystko będzie miękkie.

Krok 3
Bułki namocz i wraz z ugotowanym mięsem, grzybami i cebulą przemiel.

Krok 4
Dodaj jajka, przyprawę Knorr, dokładnie wymieszaj.

Krok 5
Włóż do formy wysmarowanej tłuszczem i posypanej bułką tartą. Piecz około 50 minut w temperaturze 180 stopni.

- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Delikat przyprawa uniwersalna Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuDomowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Pasztet mieszany
Do przyrządzania pasztetu przeważnie wykorzystuje się mięso mieszane, np. cielęce z boczkiem, drobiem i wątróbką, mięso wieprzowe lub królicze. Bardzo dobrze komponuje się ze sobą także pierś z indyka, wieprzowina oraz wątróbka. W skład masy pasztetu z mięsa mieszanego wchodzą grzyby, które nadają całości smaku i barwy. Sprawdź nasz przepis na pasztet mieszany – już po pierwszym razie zyskasz pewność, że do tej receptury będziesz wracać bardzo często.
Dla kogo?
Mięsny smak to nie wszystko, co pasztet mieszany ma do zaoferowania. Fani aromatycznych dodatków nie będą mieć powodów do narzekania. Do duszenia i gotowania pasztetu z mięsa dodaje się warzywa takie, jak pietruszka, cebula oraz seler i przyprawy takie, jak sól, pieprz, liście laurowe, ziele angielskie. Po zmieleniu, masę przypraw majerankiem, gałką muszkatołową oraz mielonym pieprzem.
Na jaką okazję?
Wybornym pasztetem domowym z mieszanego mięsa powitaj gości, którzy przyjdą z wizytą w czasie świąt. Nie ważne, czy to Boże Narodzenie, czy Wielkanoc. Pasztet musi być, a zrobiony własnoręcznie smakuje o niebo lepiej niż ze sklepu.
Czy wiesz, że?
Mięso przeznaczone na pasztet mieszany dusi się albo gotuje. Warto wykorzystać do tego celu szybkowar, który pozwala na skrócenie czasu ogrzewania mięsa. Jesteśmy zdania, że pracę nad pieczonym pasztetem z mięsa mieszanego trzeba sobie maksymalnie ułatwiać. Więcej czasu zostanie na delektowanie się jego niezrównanym smakiem.
Dla urozmaicenia:
Gdy przygotowujesz pasztet mięsny, mieszany z drobiu i cielęciny dodaj pieprzu białego, gdy z pozostałych mięs – czarnego. Dla wzbogacenia smaku pasztetu z mięsa mieszanego możesz dodać również kieliszek koniaku oraz suszone owoce żurawiny.