
Składniki
500 gramów
500 gramów
0.5 szklanki
1 sztuka
1 łyżeczka
5 łyżek
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Grzyby suszone zalej 1 szklanką wody, mocz 30 minut a następnie gotuj pół godziny - przecedź i bardzo drobno posiekaj, wywar zachowaj. Kapustę posiekaj, wrzuć do garnka. Zalej wywarem z grzybów i dodaj grzyby pokrojone. Duś godzinę aż kapusta zmięknie. Dodaj sos w proszku i pieprz ziołowy, gotuj bez przykrycia, mieszając aż kapusta odparuje - uważaj żeby nie przypalić. Ostudź.
Krok 2
Mąkę wsyp do miski, dodaj łyżkę oleju i pomalutku wlewaj gorącą wodę zarabiając ciasto - ma być elastyczne, ale zwarte. Ciasto po kawałku rozwałkowuj na cienkie placki. Szklanką wykrawaj krążki. Na każdy nakładaj po łyżce kapusty i zlepiaj brzegi.
Krok 3
Gotowe pierogi gotuj w osolonym wrzątku, odcedź dokładnie a następnie podsmaż na oleju aż się zrumienią. Podawaj na gorąco.
Przepisy w Waszym wykonaniu

trudne
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Pierogi z kapustą i grzybami
Podsmażane na złoto pierogi z kapustą i grzybami to dobra propozycja na codzienny obiad. Chrupiąca skórka oraz intensywny smak nadzienia sprawiają, że kojarzona z wigilijnym menu potrawa zdobyła wielu zwolenników. Aby ciasto na pierogi było elastyczne i nie rozpadało się przy lepieniu, należy powoli łączyć mąkę z gorącą wodą, jednocześnie je wyrabiając. Trzeba też wcześniej namoczyć grzyby i pamiętać, by nie wylewać wody, w której je trzymaliśmy. Wywar dodaje się później do kapusty i dusi razem z grzybami. Dzięki temu farsz zyskuje wyjątkowy aromat i intensywność smaku. Można do niego też dodać majeranek, tymianek lub kminek. Wyrazistości doda nadzieniu pieprz ziołowy. Pierogi możesz serwować na obiad albo podać jako przekąskę podczas spotkania z przyjaciółmi. Będą dobrze smakować z różnego rodzaju sosami – grzybowym, czosnkowym lub ziołowym. Kiedy układasz je na większym półmisku, ozdób całość gałązkami tymianku lub sałatą, a następnie posyp świeżo zmielonym pieprzem. Zapoznaj się z naszym przepisem i przygotuj tę pyszną potrawę!