
Składniki
1 sztuka
1 sztuka
4 sztuki
3 sztuki
1 łyżeczka
1 sztuka
1 sztuka
1 sztuka
5 plastrów
2 szczypty
1 kilogram
4 plastry
6 sztuk
2 sztuki
6 sztuk
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Do garnka z zimną wodą dodajemy porcję rosołową, szyjki, warzywa, ziele, pieprz ziarnisty i liście laurowe, gotujemy, gdy pojawią się szumowiny na powierzchni, ściągamy je łyżką cedzakową. Dodajemy lekko pokrojoną kiszoną kapustę i gotujemy ok 25 min, następnie dodajemy pokrojone w kostkę kartofle, bulion na włoszczyźnie lub bulionetke warzywną i gotujemy dalej.
Krok 2
W między czasie siekamy połowę cebuli, boczek kroimy w słupki, a słoninę w kostkę i smażymy na złoto. Dodajemy do kapuśniaku i gotujemy jeszcze chwilkę. Wyciągamy porcję rosołową i szyjki, oddzielamy mięso i dodajemy do kapuśniaku.
Krok 3
Kapuśniak rozlewamy na talerze, dekorujemy natka pietruszki i podajemy z chlebem.

Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcej