
Składniki
500 gramów
1 opakowanie
2 sztuki
2 sztuki
1 łyżka
1 szczypta
2 sztuki
3 ziarna
3 sztuki
2 łyżki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Kapustkę poszatkuj i przepłucz zimną wodą.

Krok 2
W dużym garnku podsmaż delikatnie na margarynie posiekaną cebulę i czosnek. Po chwili dodaj kapustę i smaż całość kilka minut.

Krok 3
Po tym czasie wlej wodę tak, aby zakryć powierzchnię kapusty. Dodaj wszystkie przyprawy, grzyby i duś powoli, mieszając od czasu do czasu ok. 2 godzin. W razie konieczności dolewaj wodę.

Krok 4
Sos myśliwski Knorr wymieszaj ze szklanką wody.

Krok 5
Gdy kapusta będzie miękka, wlej wcześniej przygotowany sos. Wszystko dokładnie mieszaj i duś, aż bigos zgęstnieje.

- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Menu ze smakiem Sos myśliwski Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuDomowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Świąteczny bigos zasmażany
Bigos jest sztandarowym daniem kuchni polskiej, w związku z tym istnieje mnóstwo sposobów na jego przyrządzenie. Oto kolejna z wersji tej potrawy – świąteczny bigos zasmażany. Przygotowuje się go na bazie kiszonej kapusty, przepłukanej oraz poszatkowanej. Podsmaża się ją na margarynie z cebulą i czosnkiem. Wyjątkowy zapach uzyskasz, dodając suszone grzyby, najlepiej jeśli będą to prawdziwki. Do kapusty najlepiej pasują zioła, takie jak: majeranek, liść laurowy, ziele angielskie oraz kminek. Smak bigosu wzbogaci również dodatek kilku kuleczek jałowca oraz suszonych śliwek. Całość dusi się z sosem myśliwskim do czasu, aż zgęstnieje. Bigos w tym wydaniu nie zawiera mięsa, więc jeśli nie wyobrażasz sobie bezmięsnej wersji tej potrawy, możesz dorzucić do niej kawałki mięsa wieprzowego z łopatki oraz plasterki kiełbasy. Gotowy podawaj na gorąco, najlepiej z gotowanymi ziemniakami lub kromką chrupkiego pieczywa. Spróbuj przyrządzić ten świąteczny bigos zasmażany według naszego przepisu. Życzymy smacznego.