Żur śląski na modłę myśliwską z jałowcem i orzechami
łatwe
431 osób zapisało

Składniki
0.5 kilograma
1 opakowanie
300 gramów
1 sztuka
0.5 sztuki
0.5 sztuki
2 sztuki
300 gramów
3 sztuki
0.5 łyżki
3 sztuki
5 ziaren
5 ziaren
5 ziaren
2 łyżki
1 szczypta
1 szczypta
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Mięso pokrój w kostkę. Boczek oraz cebulę skrój w drobną kostkę, a kurki umyj i przekrój na pół. Wszystko razem podsmaż w garnku.

Krok 2
Warzywa obierz i dołóż do mięsa. Całość zalej około 1,5 litra zimnej wody i doprowadź do wrzenia.

Krok 3
Zbierz powstałą pianę, dodaj przyprawy (ziele angielskie, liść laurowy, pieprz, czosnek, jałowiec i kminek). Żurek przesyp z torebki do miski i rozprowadź niewielką ilością wywaru. Połącz z gotującą się zupą, ciągle mieszając - tak, aby nie powstały grudki.

Krok 4
Wywar gotuj powoli przez około 2 godziny. Następnie usuń duże kawałki warzyw.

Krok 5
Zupę dopraw pieprzem, majerankiem i jeśli zachodzi taka potrzeba - odrobiną soli do smaku.

- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Żurek Ulubione Smaki Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuDomowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Żur śląski na modłę myśliwską z jałowcem i orzechami
Niepowtarzalność żurku śląskiego tkwi w różnych wariantach i sposobach jego przygotowywania. Podstawową, popularną wersję można urozmaicać, sięgając np. po różnego rodzaju mięsa. Spróbuj oryginalnej propozycji na tę zupę – z dodatkiem jałowca i orzechów. W tym celu zaopatrz się w mięso z dzika, które opcjonalnie możesz zastąpić wołowiną. Wraz z wędzonym boczkiem oraz świeżymi kurkami podsmaż je na niewielkiej ilości tłuszczu. Jeśli masz pod ręką suszone grzyby, również je wykorzystaj – nie tylko wzmocnią zapach żuru, ale również wzbogacą jego smak. Wszystkie te składniki są podstawą dla aromatycznego bulionu. Wystarczy, że zalejesz je wodą i dodasz do nich włoszczyznę – marchew, seler i por. Wywar dopraw liściem laurowym, zielem angielskim, czosnkiem oraz jałowcem i pokruszonym kminkiem. Bulion zapraw odpowiednio kwaśnym zakwasem i śmietaną. Gotową zupę podawaj na gorąco, serwując do niej chrzan i jajka gotowane na twardo. Świetnie będzie smakować z chrupiącym pieczywem. Koniecznie sprawdź nasz przepis i przygotuj wyjątkowo smaczną zupę.