
Składniki
200 gramów
3 sztuki
300 gramów
400 gramów
800 gramów
2 sztuki
1 pęczek
1 pęczek
2 sztuki
1 łyżeczka
1 łyżeczka
2 sztuki
1 sztuka
1 łyżeczka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Najpierw zacznij od przygotowania ciasta: w dużej misce rozmieszaj mąkę z jedną łyżeczką soli. Dodaj jajka i około 1,5 szklanki ciepłej wody. Ze wszystkich składników zagnieć ciasto (powinno być dość twarde), a następnie zafoliuj w misce i odstaw na bok.

Krok 2
W innym naczyniu umieść wszystkie trzy rodzaje mięsa, dodaj zmielony lub roztarty w moździerzu kminek i czarny pieprz. Posiekaj bardzo drobno cebulę, czosnek, papryczkę chili, natki kolendry i pietruszki. Wszystkie warzywa dodaj do mięsa. Całość dopraw do smaku solą i dokładnie wymieszaj.

Krok 3
Ciasto rozwałkuj na oprószonej mąką stolnicy. Postaraj się, aby było dość cienkie (około 1,5 milimetra), ale nie za bardzo, bo zacznie pękać. Z rozwałkowanych kawałków, za pomocą okrągłego krążka lub szklanki, wycinaj mniejsze placki. Powinny mieć około 10 centymetrów średnicy.

Krok 4
W dużym garnku nastaw 3 litry wody, dodaj trzy Bulionetki Drobiowe Knorr i doprowadź do wrzenia.

Krok 5
Na środki małych placków nakładaj łyżkę farszu. Brzegi ciasta zwilż wodą i zbierając krawędź, raz przy razie zamknij górę placka, tworząc kształtną sakiewkę.

Krok 6
Pierożki chinkali wrzucaj do gotującego się bulionu. Gdy wypłyną na powierzchnię, zmniejsz ogień i gotuj jeszcze przez około 10 minut. Tuż przed podaniem udekoruj je posiekaną świeżą kolendrą.


Dobra rada:
Aby natka z pietruszki lub kolendry dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieść w lodówce. Przygotowując pierogi chinkali w wersji wegetariańskiej, zamiast mięsa mielonego możesz użyć ugotowanej soczewicy.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Chinkali - Gruzińskie pierożki
Do tego, że polska kuchnia pierogami stoi, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Pojawiają się na świątecznych stołach, mogą być też sposobem na błyskawiczny obiad. Z kapustą i grzybami, mięsne, ruskie, z owocami… Znamy je aż za dobrze! Czy gruzińskie chinkali mogą więc czymś jeszcze nas zaskoczyć? Różnią się już na pierwszy rzut oka, kształtem przypominając apetyczną sakiewkę. Co kryją w swoim wnętrzu pierożki chinkali? Aż trzy rodzaje mięsa i aromatyczne przyprawy. Spróbuj koniecznie tych gruzińskich pierogów!
Dla kogo?
Chinkali to narodowe danie Gruzji, więc powinni skosztować go miłośnicy odkrywania dań z różnych zakątków świata. Z kuchnią włoską jesteśmy za pan brat, coraz lepiej poznajemy kuchnię azjatycką. A prosty przepis na chinkali przybliży nas do jeszcze nieodkrytych receptur Kaukazu.
Na jaką okazję?
W nadzieniu pierożków gruzińskich pojawiają się mielona jagnięcina, wołowina oraz wieprzowina. Tak apetycznym zestawem w postaci pysznych chinkali możesz uraczyć gości podczas niedzielnego lub świątecznego obiadu.
Czy wiesz, że?
Zapoznając się z przepisem na pierożki chinkali, trzeba uwzględnić nie tylko wszystkie niezbędne składniki, ale też sposób jedzenia. Możesz podarować sobie sztućce. Tradycyjne chinkali należy chwycić palcami za wystający czubek i zajadać, starając się nie uronić ani kropli mięsnego sosu.
Dla urozmaicenia:
Chcesz ugościć bliskich i przyjaciół, serwując wyjątkowe gruzińskie chinkali? Przepis możesz modyfikować na wiele sposobów. W Gruzji do farszu dodaje się inne rodzaje mięs jak np. również gęsinę. Choć zwykle pierogi smakują najlepiej tuż po wyjęciu z wody lub bulionu, chinkali nadają się do odgrzania na patelni z roztopionym masłem. Życzymy smacznego!