
Składniki
1 sztuka
1 łyżeczka
100 gramów
1 sztuka
4 cm
4 łyżki
3 sztuki
1 sztuka
1 sztuka
2 sztuki
6 sztuk
2 łyżki
8 łyżek
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Kapustę pekińską pokrój w grubą kostkę wielkości 2 cm. Pokrojoną kapustę umieść w naczyniu, oprósz solą i odstaw na kilka godzin, tak aby kapusta puściła wodę. Następnie usuń nadmiar płynu, a kapustę dobrze przepłucz w zimnej wodzie.

Krok 2
Jabłko i gruszkę obierz ze skóry, usuń gniazda nasienne i zetrzyj na tarce. Zetrzyj na tarce również marchew, rzodkiew i imbir. Czosnek i dymkę drobno posiekaj.

Krok 3
Do garnka wlej 400 ml wody, wsyp mąkę ryżową, cukier i dodaj przyprawę Knorr oraz koreańskie chili. Całość zagotuj. Powstały kleik wystudź, a potem dodaj sos rybny, jabłko, kapustę, gruszkę, marchew, imbir, czosnek, rzodkiew i posiekaną dymkę. Całość dokładnie wymieszaj oraz umieść w dużym słoju.

Krok 4
Kapustę postaw na parapecie i po dwóch dniach przełóż ją w chłodne miejsce, aby dokończył się proces fermentacji.


Dobra rada:
Kapusta jest idealna po 6–7 dniach, gdy proces fermentacji jest już zakończony. To doskonały dodatek do potraw z grilla.
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Przyprawa płatki chili z wędzoną papryką Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuDomowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Kimchi
Kimchi to koreańska kapusta kiszona, która i u nas staje się coraz bardziej popularna. Jednak do jej kiszenia używa się zupełnie innych składników niż w przypadku polskiej kapusty. Podstawą jest ostra papryka prosto z Korei. Kimchi stanowi świetną bazę zarówno do sałatek, jak i do zupy. To również niezastąpiony dodatek do koreańskiego obiadu.
Dla kogo?
Dla wszystkich, którzy nie próbowali jeszcze kimchi. Zaliczasz się do tej grupy? Czas nadrobić zaległości! Znasz już kimchi? W takim razie do ukiszenia kolejnej porcji nie musimy Cię namawiać!
Na jaką okazję?
Z pomocą kimchi możesz ugotować zupę – odpowiednik kapuśniaku – lub zrobić surówkę. A może wymyślisz swój własny przepis?
Czy wiesz, że?
Kimchi będzie gotowe do spożycia mniej więcej po siedmiu dniach od przygotowania. Później możesz je przechowywać w lodówce przez kilka tygodni.
Dla urozmaicenia:
Zamiast rzodkwi możesz dodać kalarepę lub rzodkiewkę. Będzie pysznie!