
Składniki
1 sztuka
500 gramów
1 szklanka
1 sztuka
1 sztuka
1 sztuka
2 sztuki
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Kapustę zalewamy zimną wodą, solimy i gotujemy około 5-10 minut. Następne odcedzamy i oddzielamy od siebie liście.
Krok 2
Mięso mieszamy z jajkiem, zeszkloną, posiekaną w kostkę cebulą i ugotowanym ryżem.
Krok 3
Mięsną masę doprawiamy przyprawą Delikat, a po wymieszaniu zawijamy w liście kapusty.
Krok 4
Dno garnka wykładamy liśćmi kapusty, a na nich układamy zawinięte gołąbki.
Krok 5
Całość zalewamy zimną wodą do przykrycia i dodajemy Bulion na włoszczyźnie Knorr oraz koncentrat pomidorowy
Krok 6
Doprowadzamy do wrzenia, a następnie zmniejszamy ogień i na wolnym ogniu dogotowujemy jeszcze 20-30 minut. Smacznego!
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Domowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Gołąbki
Jeśli chcesz przyrządzić smaczny obiad, skorzystaj z przepisu na gołąbki. To popularne danie przygotujesz w zaledwie kilku krokach. Podstawą gołąbka jest kapusta (warta polecenia jest biała, jednak dobrze sprawdzi się również włoska lub pekińska). Wybierz taką o średniej wielkości, aby bez problemu ułożyć ją w garnku, wydrąż środek i gotuj, aż liście będą miękkie. Pamiętaj, że młoda kapusta gotuje się krócej. Po ugotowaniu odczekaj kilkanaście minut i oddziel liście. Farsz przygotuj z mięsa mielonego, z dodatkiem białego ryżu (możesz także użyć kaszy gryczanej albo perłowej). Dodaj marchewkę i podsmażoną cebulę. Żeby gołąbki nie rozpadły się podczas gotowania, ułóż je bardzo blisko siebie, a garnek wyłóż kilkoma liśćmi kapusty. Możesz też zapiec potrawę w piekarniku – przygotuj naczynie żaroodporne, nalej odrobinę wody, zakryj folią aluminiową i piecz w odpowiedniej temperaturze. Gotowe danie polej sosem – dobrze sprawdzi się pomidorowy lub grzybowy. Gołąbki możesz serwować także z kleksem kwaśnej śmietany czy też w wersji sauté. Na drugi dzień smakują tak samo dobrze, jak tuż po przygotowaniu. Powodzenia!