
Składniki
600 gramów
1
1
30 gramów
50 gramów
50 gramów
50 gramów
50 gramów
1
0.5 szklanki
1 łyżka
1 szczypta
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Marchew i pietruszkę ugotuj w wodzie, następnie pokrój w słupki. Tak samo pokrój ogórki i słoninę - wszystkie słupki ułóż na płatach mięsa.
Krok 2
Umyte i osuszone mięso pokrój na szerokie plastry, rozbij tłuczkiem na cieniutkie płaty. Posmaruj każdy musztardą i posyp roztartą Mini kostką Knorr.
Krok 3
Zrazy ciasno zroluj, spinając wykałaczkami. Na patelni rozgrzej tłuszcz, zrazy oprósz mąką, obsmaż i przełóż do płaskiego rondla. Cebulę pokrój w piórka i również przesmaż. Wlej tłuszcz pozostały ze smażenia i dolej 1 l wody. Dodaj bulionetkę Knorr i cebulę.
Krok 4
Duś na małym ogniu. Gdy zrazy będą miękkie, wyjmij je a sos zagęść mąką, dodaj śmietanę i wymieszaj. Sos dopraw do smaku. Zrazy podawaj polane sosem.

Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
Przepisy w Waszym wykonaniu

średnie
Bulionetka wołowa Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuDomowy pasztet to pyszna pozycja zarówno w świątecznym, jak i codziennym jadłospisie. Stanowi doskonałą przekąskę na zimno. Wystarczy podać do niego świeże pieczywo, kiszonego ogórka lub odrobinę chrzanu i gotowe! Może się jednak okazać, że dodatki nie wystarczą, jeśli popełnimy błędy już na etapie przygotowania masy z mięsa lub warzyw. Jak piec pasztet, żeby nie był suchy?
Czytaj więcejChcecie wiedzieć jak upiec boczek, tak by jego smak nie miał sobie równych? To prostsze niż myślicie! Aby wyczarować tę sycącą, soczystą i aromatyczną potrawę, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad. Znając podstawowe zasady dotyczące tego, jak upiec boczek, można eksperymentować bez końca.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Zrazy wołowe zawijane
Zrazy wołowe zawijane to dobra alternatywa dla popularnej pieczeni, która sprawdzi się jako codzienny obiad. Dzięki duszeniu mięso jest soczyste i miękkie, a nadzienie z pietruszki, marchewki, ogórków kiszonych oraz słoniny dodaje całości warzywnego posmaku. Zrazy serwuje się z sosem na bazie bulionu i cebuli, który zagęszcza się śmietaną. Mięso dobrze komponuje się również z innymi sosami, a także z dodatkiem suszonych grzybów, chrzanu, papryki i pomidorów lub mieszanki warzyw. Zrazy wołowe serwuj z kluskami śląskim, ziemniakami z wody, kaszą lub ryżem. Dobrym dodatkiem do tak przyrządzonego mięsnego posiłku będą też różnego rodzaju surówki i warzywa serwowane na ciepło. Sprawdzą się: czerwona kapusta, buraczki lub kapusta kiszona. Pamiętaj, by dobrze spiąć zrazy – w razie potrzeby użyj większej liczby wykałaczek. Nadzienie możesz urozmaicić też pieczarkami lub zamienić słoninę na boczek. Danie posyp na koniec posiekaną natką pietruszki lub świeżym tymiankiem. Poznaj przepis na tę popularną mięsną potrawę.